DC Universe Online | Kayıt Ol, İndir, Oyna!

Daybreak Game tarafından geliştirilen 3 boyutlu MMORPG oyunu DC Universe Online, tüm dünyanın yakından tanıdığı süper kahramanları ve onların ezeli düşmanlarını bilgisayarınıza getiriyor. Kasım 2011’den itibaren ücretsiz (free2play) yayına başlayan oyunun PC ve PS3 olmak üzere 2 versiyonu bulunmakta.

Oyuna kayıt olup kurulum dosyasını indirerek gerekli güncellemeleri yaptıktan sonra oyuna başlamadan önce sunucu seçmeniz gerekiyor. Avrupa (EU) ve Amerika (US) olmak üzere 2 ana sunucunun yer aldığı DC Universe Online‘da PvE ve PvP olmak üzere 2 alt sunucu bulunuyor.

Batman‘dan Bizarro‘ya, Superman‘dan Joker‘e bir çok süper kahraman ve kötü karakterin yer aldığı DC Universe Online‘da karakterleri standart görünüm ve yetenekleriyle kullanmak zorunda değilsiniz. Oldukça gelişmiş karakter yapılandırma sistemi bulunan oyunda, seçmiş olduğunuz süper kahraman veya kötü karakterin; maskesinden pelerinine, saç tipinden göz rengine, eldiveninden ayakkabısına kadar bir çok detayını özelleştirmeniz mümkün.

Kısacası isterseniz Superman’i kılıç kullanan bir asker veya Joker’i havada uçan bir robot haline getirebilirsiniz. Seçeneklerdeki zenginliğin tek kötü yanı ise karar verme aşamasında çok vakit kaybettirmesi 🙂

Karakter oluşturma işlemini tamamladığınızda kısa bir eğitimden geçmeniz gerekiyor. Bu eğitim ile birlikte skill dağılımı/kullanımı, klavye kısayolları gibi oyunda hayati önem taşıyan özellikleri öğrenirken karşınıza çıkan irili ufaklı düşmanlarla çatışarak dövüş yöntemlerini kavramaya çalışıyorsunuz. Eğitimin son aşamasında üzerinize gelen onlarca düşmandan sizi kurtarmak için Superman yardımınıza geliyor ve nihayet diğer oyuncuların yer aldığı gerçek sunucuya ışınlanıyorsunuz. Artık istila edilen gezegeni kurtarmak için masum insanlara saldıran yaratıkları yok etmeye başlayabilirsiniz.

DC Universe Online‘ın en güzel özelliklerinden birisi de haritalarının “sınırsız” olması. Özellikle uçabilen bir karakter oluşturduysanız gördüğünüz her binanın üzerine çıkarak manzaranın keyfini çıkarabilir, istediniğiz her yere görünmez engellere takılmadan seyahat edebilir hatta yüzebilirsiniz.

Oyunda ateş, buz, doğa gücü, büyü gücü, zihinsel güç, ışık gücü ve gadget gibi özel güçlerle rakiplerinizi bir yerden başka bir yere çöp gibi savurabilir, dondurabilir veya zehirleyebilirken; tek ve çift silahları, yay, tüfek, yumruk, güç dalgası gibi yardımcı özellikleri de düşmanlarınızaa karşı kullanabilirsiniz.

Süper kahramanlar ve kötü karakterler olur da, onların efsanevi şehirleri olmaz mı? Gotham City, Metropolis, Arkham Asylum ve Watchtower gibi yakından tanıdığımız suç şehirleri DC Universe Online‘da en ince ayrıntısına kadar harita olarak karşınıza çıkıyor.

DC Universe Online Sistem Gereksinimleri
Minumum
Önerilen
İşletim Sistemi: Windows XP 32 bit
İşlemci: P4 3.0 GHz veya AMD karşılığı
RAM: 1 GB of RAM
Ekran Kartı: NVIDIA 7800+ or ATI 1950+
HDD: 30 GB boş alan
İşletim Sistemi: Windows XP/Vista/Windows 7
İşlemci: 3.0 GHZ CPU Dual Core
RAM: 2 GB RAM
Ekran Kartı: NVIDIA 8800GTX+ veya ATI 3800 serisi ve üzeri
HDD: 30 GB boş alan
İlgili HaberlerYorumlar

191 yorum yapıldı