Heroes of the Storm | Kayıt Ol, İndir, Oyna!

Blizzard tarafından geliştirilen ve yayımlanan Heroes of the Storm, şirketin büyük beğeni toplayan Starcraft, Diablo ve Warcraft isimli oyunlarındaki efsane karakterleri yönetebildiğiniz free2play (freemium) bir moba oyunudur. Nexus adı verilen bir fırtınanın kahramanlarımızı aynı evrene sürüklemesiyle başlayan yolculuk, sizin de içerisine gireceğiniz tükenmek bilmeyen savaşlar ile devam etmekte.

Açık beta sürecine toplam 36 farklı kahraman ile başlangıç yapan oyunda kahramanlar warrior, assassin, support ve specialist olmak üzere 4 ayrı sınıfa ayrılıyor. Ait olduğu oyuna göre filtrelenebilen bu kahramanlar arasında Retro olarak kategorilendirilen ve 3 karakterin birleşmesinden oluşan The Lost Vikings isimli bir kahraman da bulunmakta. Orijinaline bağlı kalınarak oluşturulan yetenek ve kostümler oyunu daha da keyifli hale getirirken, kaliteli grafik ve görsel efektler ise oyundan daha fazla haz almanızı sağlıyor.

Heroes of the Storm‘u diğer mobalardan ayıran tek özelliği popüler karakterler oluşması değil elbette. Kurgusal olarak da farklılıklar taşıyan oyundaki en dikkat çeken özelliklerden birisi her tecrübe puanı kazandığınızda takımınızdaki diğer oyuncuların da tecrübe puanı kazanması. Bu sayede seviye yönünden takım içerisinde geride kalma durumu olmadığı gibi, kısa sürede yüksek oyun temposuna da ulaşılmış oluyor.

Binek sistemiyle de benzerlerinden ayrılan Heroes of the Storm‘da sahip olduğunuz binek sayesinde daha hızlı yol alabiliyorsunuz. Z tuşu ile aktif edebildiğiniz bineği doğru yer ve doğru zamanda kullanarak ölmekten kurtulabilir veya fazladan bir oyuncu daha öldürebilirsiniz.

Talen adı verilen sistem sayesinde maç sırasında seviye atladığınızda oyun stratejinize göre ek özellikleri aktif hale getirebiliyorsunuz. Farklı harita seçeneklerinin de yer aldığı oyunda haritalarda bulunan bağımsız karakterleri yenerek kendi tarafınıza çekebilir ve ölene dek rakibinizin kulelerine saldırmasını sağlayabilirsiniz.

Kahramanları belli bir ücret karşılığında satın alabildiğiniz Heroes of the Storm‘da, para ödemeden önce merak ettiğiniz kahramanlar ile test maçları yapabiliyorsunuz. Ücretsiz kahraman rotasyonları sayesinde para ödemeden kahramana sahip olmanız da mümkün.

Heroes of the Storm Sistem Gereksinimleri
Minumum
Önerilen
İşletim Sistemi: XP/Vista7/8 (güncel SP)
İşlemci: Intel Core2Duo veya AMD Athlon 64 X2 5600+
Ekran Kartı: GeForce 7600 GT, Radeon HD 2600 XT, Intel HD Graphics 3000
RAM: 2 GB
HDD: 10 GB
İşletim Sistemi: Win7/8 (64 bit ve güncel SP)
İşlemci: Intel Core™ i5 veya AMD FX S ve üzeri
Ekran Kartı: GeForce GTX 650 veya Radeon HD 7790 +
RAM: 4 GB
HDD: 10 GB
İlgili Haberler



Yorumlar

5 yorum yapıldı
Yorum Yaz!