İstanbul Kıyamet Vakti | Kayıt Ol, İndir, Oyna!

Sobee Studios tarafından TTNet’in desteğiyle Şubat 2004’den bu yana geliştirilen ücretsiz bir MMORPG oyunu olan İstanbul Kıyamet Vakti, %100 Türk yapımı ve tamamen Türkçe içeriğe sahip bu alandaki ilk oyun olma özelliğini taşıyor.

İlk olarak İstanbul kod adıyla Şubat 2004’te başında Mevlüt Dinç’in bulunduğu 7 kişilik bir ekiple geliştirilmeye başlanan İKV, 5 Nisan 2005’de kapalı alfa testlerine başlamış ve 25 Aralık 2006’da açık beta test sürecine girmiştir. 700.000 kişiden fazla kayıtlı kullanıcı bulunan İstanbul Kıyamet Vakti (İKV) hakkında dikkat çeken ayrıntıları yazının devamında bulabilirsiniz.

İstanbul Kıyamet Vakti’nde Neler Var?
Oyunun en belirgin özelliklerinden birisi de İstanbul‘da geçiyor olması. İlk başladığınızda kendinizi Yeni Camii‘nin avlusunda buluyorsunuz.

Orta kapısından çıkıp güvercinlerin arasında gezinebilir, sol kapısından Mısır Çarşısının yıllara meydan okuyan duvarlarını görebilir, sağ kapısından ise Galata Köprüsü üzerindeki nostaljik tramvayları inceleyebilirsiniz.. Bu bana yetmez diyorsanız köprünün üzerine çıkıp dalga sesleri eşliğinde Yeni Camii’nin eşsiz mimarisini hayranlıkla izleyebilirsiniz. Mısır Çarşısının karşısında yer alan göndere çekilmiş Türk Bayrağının önünde fotoğraf çektirmeyi de ihmal etmeyin 🙂

Tabiki herşey göründüğü kadar sevimli değil, ara sokaklara girmeye başladığınızda yerin derinliklerinden yeryüzüne çıkan acımasız yaratıklarla karşılaşmaya başlıyorsunuz. Verilen görevleri yerine getirerek yeni kıyafet, silah ve aksesuarlar alıp karakterinizi güçlendirmeli ve olabildiğince fazla yaratık öldürerek seviyenizi (level) yükseltmelisiniz.

İstanbul Kıyamet Vakti oyununda oyuncular, karakter yaratarak oyuna başlarlar. Oyuncular karakterleriyle düşman yaratıkları öldürerek veya verilen değişik görevleri tamamlayarak deneyim puanı kazanırlar. Bu deneyim puanları karakterlerinin gelişmesine ve özelliklerinin artmasına imkan verir. Oyuncular oyunda buldukları, ürettikleri ve satın aldıkları eşyaları kullanarak karakterlerini daha da güçlendirebilir. Oyuncular seviye atladıkça; alabilecekleri görevler ve yapabilecekleri işlerin sayısı artar.

Zorlu görevlerde birlikte grup oluşturarak daha rahat ilerleyebilirler. Veya birbirlerine karşı savaşarak; birbirleriyle yarışabilirler.

İstanbul Kıyamet Vakti Sistem Gereksinimleri
Minumum
Önerilen
İşlemci: P4 Celeron veya muadili
İşletim Sistemi: Windows XP/Vista/Windows 7
RAM: 512 MB RAM
HDD: 2.3 GB
DirectX: 9.0.c
Ekran Kartı: ATI Radeon 9500 / GeForce FX 5200
Çözünürlük: 1024x768Yorumlar

17 yorum yapıldı
 • yusuf says:

  oyunu indirmek istiyorum

 • didi says:

  Yeni başladım oyuna. Zaten ücretsiz diye playstore’ dan 50 liraya bir paket aldım. 5.000 akçe ve 3 aylık plus paket veriyor. Oyuna böyle başladığım için haliyle inanılmaz keyif alıyorum. Herkese tavsiye ederim arkadaşlar.

 • dogukan says:

  7 yıl önce bu oyuna başladım son 2 yıldır ara vermiştim.daha önce mynet olarak oynuyorduk şimdi sobe olmuş ve ben o zamanki carımı açamıyorum bu konuyla ilgili yardım ederseniz sevinirim.not:( bazı arkadaşlar bulaşmayın demiş yanlış demiş bence biran önce bulaşın süper bir oyun..)

 • Ryuk says:

  Grafikleri ilgi cekici değil ama oynanişi Dostluk ilgili Gm ler
  Kocaman gm takımı iyi oyuncusu var

 • alper says:

  millet oyunun rami ne kadar soylermisiniz