Aeria Games ve Gamepot Birleşiyor | Kayıt Ol, İndir, Oyna!
Faaliyet Tarihi:
14.12.2012

Dünya Çapında Bir PC ve Mobil Oyun Geliştirme/Yayımlama Platformu Oluşturmak İçin İki Öncü Firma Güçlerini Birleştirerek Beş Büyük Ülkede Kurdukları Ekiplerle 50 Milyon Kullanıcıya Hizmet Verecekler

SANTA CLARA, Kaliforniya – Aralık 14, 2012 – Dünya çapında lider free-to-play online oyun sunucusu Aeria Games & Entertainment, Inc., küresel çapta faaliyet gösterebilmek için bir başka öncü PC ve mobil oyun geliştiricisi Gamepot ile güçlerini birleştireceğini duyurdu. Bu oluşum; 50’den fazla PC ve mobil oyun ile beş ülkede 11 dilde, 50 milyon kayıtlı kullanıcıyı içeren geniş bir portfolyoya sahip olacak. Bu birleşim, Aeria Games’in teknolojik açıdan büyüme hızını artırıp Ignite dağıtım platformunu 4 büyük kıtaya yayacak. Bunun yanında Japonya ve Kore’deki mobil yazılım geliştirme kapasitesini de büyük ölçüde arttırarak firmayı, oyunlarını uluslararası piyasada sunmak isteyen geliştiriciler için de önemli bir nokta haline getirecek. Her iki firma da yoğun teknoloji ve bilgi birikimi paylaşımı ile, mobil oyun geliştirme üzerine iş birliği yaparak; bir yandan küresel oyun IP’lerini lisanslama ve yayımlama konularında koordineli bir çalışma yürütecek, bir yandan da kendi bireysel faaliyetlerine de devam ederek marka kimliklerini koruyacaklar.

Her iki firma eş CEO’lar olan Hiroki Totoli ve Lan Hoang başkanlığında, ABD merkezli yeni holding şirketinden faaliyet gösterecekler. Aeria Games hissedarları ise yeni holdingin hisselerinin büyük bir kısmına sahip olacaklar.

Yeni holding şirketinin eş CEO’su Lan Hoang, “Bu stratejik ortaklık, dünya çapında çok-platformlu bir geliştirici ve sunucu olarak konumumuzu sağlamlaştırmaya yardımcı olacak.” diyor ve ekliyor: “Bir yandan ana PC oyun yayımcılık faaliyetlerimizi genişletip uluslararası etki alanımızı arttırarak yüksek kalite ürünlere erişmemizi ve onlari yayımlamamızı sağlayacak kaynak yaratırken, öte yandan da bir çok önemli mobil oyunu ve bununla beraber oyun geliştirme altyapısını da bünyemize ekliyoruz. Bu birleşme şirketimizi her yönüyle güçlendiriyor – güçlü bir mali yapı, dünya çapında erişim ağı, orta-üst düzey oyunculardan oluşan bir topluluk ile ortak bir teknoloji ve dağıtım platformu halini alıyoruz.”

“Gamepot; Wizardry ve Paperman gibi başarılı tarayıcı-tabanlı franchiselarla oyun geliştirme konusundaki uzmanlığını ve Japonya ile Kore’deki büyük mobil oyun geliştirme ekiplerini Aeria Games’in küresel platformuna kazandıracak.” diyor holdingin eş CEO’su Hiroki Totoki ve ekliyor: “Mobil altyapımızı ortak geliştireceğimiz projelerimize aktarıp uluslararası pazara yüksek kalite oyunlar sunmak için çalışmalarımıza çoktan başladık.”

Bu oluşum; ABD, Japonya, Almanya, Brezilya ve Kore’de yaklaşık 600 çalışanı kapsayacak.
Aeria Games ile ilgili daha fazla bilgi için http://www.aeriagames.com adresini ziyaret edebilirsiniz. Gamepot ile ilgili daha fazla bilgi için ise http://company.gamepot.co.jp/english/ adresini ziyaret edebilirsiniz.

Aeria Games Hakkında

Aeria Games, günümüzde ücretsiz çok oyunculu çevirimiçi oyun sağlayıcılarına öncülük eden bir kuruluştur. Temelleri 2006’da atılan şirket; Amerika, Almanya ve Brezilya’daki ofisleriyle tam dokuz farklı dil – İngilizce, Almanca, Fransızca, İspanyolca, Portekizce, Lehçe, İtalyanca, Türkçe ve Rusça- ve 30’dan fazla ülkede yüksek kalite çevrimiçi oyunlar geliştirmekte ve kullanıcılara sunulmasında rol oynamaktadır. Şirketin sahip olduğu teknolojiler, oyuncu ve yazılımcılara büyük kolaylıklar sağlamaktadır. Kullancı dostu Aeria Ignite arayüzü sayesinde, oyuncular sürükleyici çevrimiçi oyun deneyimlerini aynı anda PC, tarayıcı, tablet pc ve akıllı telefon gibi platformlardan yaşayabilirken, yazılımcılar ise Aeria Games’in uzmanlaşmış hızlı ve kolay oyun entegrasyon sistemiyle küresel oyun pazarına erişim elde edebilmektedir. Şirketin geniş portföyü, bağımlılık yaratan MMORPG’lerin yanısıra; action shooter, anime tarzı sosyal oyunlar ve çok oyunculu mobil oyunlardan oluşmaktadır. Daha fazla bilgi için http://www.aeriagames.com adresini ziyaret edebilirsiniz.

Gamepot Hakkında

Gamepot portfolyosunda PC, web ve mobil tabanlı oyunlar bulunduran en önemli 4 Japon oyun sağlayıcısından biridir. Şirket; Tokyo’daki genel merkezinde yazılım ve dağıtım uzmanlarına; Kore’deki ofisinde ise mobil yazılım uzmanlarına ev sahipliği yapmaktadır. Kendı IP’siyle yarattığı mobil oyunlar ve 100’den fazla yazılım uzmanıyla Gamepot, şu anda 20’nin üzerinde olan oyun portfolyosunu gün geçtikçe arttırmaktadır. Şirket, hepinizin de bildiği üzere efsanevi Wizardry IP’nin de sahibidir. 2001’de temelleri atılan ve 2005’de halka açılan şirket, 2008 yılında So-net Entertainment Corporation firmasının tamamen sahip olduğu bir yan kuruluşu halini almıştır.

İlgili Haberler
Toplam Okunma Sayısı : 3.369


Yorumlar

Henüz yorum yapılmadı