APPS’ten Yeni Kelime Oyunu: A Word | Kayıt Ol, İndir, Oyna!
APPS'ten Yeni Kelime Oyunu: A Word Poster
APPS'ten Yeni Kelime Oyunu: A Word Poster

Yerli yazılım firması Apps Bilgi Teknolojileri tarafından mobil cihazlar için geliştirilen kelime bulmaca oyunu A Word kendine has yapısıyla bulmaca severlerin gözdesi olmayı hedefliyor. Toplam 450 aşamanın yer aldığı oyunda farklı konularda bulunmayı bekleyen yüzlerce kelime bulunmakta.
Faaliyet Tarihi:
02.03.2017

APPS 2014 yılında mobil uygulamalar geliştirmek üzere Ankara’da kurulan bir şirket. Yedi yıldır mobil uygulamalar geliştiren Hacettepe mezunu genç girişimciler Erdem Lafçı, Burak Aydın, Sedat Kurt ve Mert Şimşek tarafından kurulan APPS’in yeni uygulaması A Word, oyun severlerin beğenisine sunuldu.

Kimdir/Nedir Bu APPS?

Kurucuları gibi genç bir şirket olan APPS, Bilkent Cyberpark ve TOBB Garaj bünyesindeki ofislerinde genellikle savunma sanayi ve enerji şirketlerine kurumsal uygulamalar geliştiriyor. Zaman zaman girişimler için de uygulamalar geliştiren APPS’in yeni uygulaması A Word, kendi adına yayınladığı ikinci oyun uygulaması. Oyun fikri aslında, ekibin yıllardır tamamen kurumsal firmalara iş yapmaktan bir yerden sonra sıkılması ve eğlenceli bir şeyler yapmak istemeleri üzerine çıktı. Daha önce 2 farklı kelime oyunu yapıp, başarıyı yakalayamayan ekip. Bu oyunlar sayesinde hem mağaza metriklerini hemde kelime oyunu kullanıcılarının davranışlarınız analiz etme şansı bulan ekip, A Word oyununda iste tüm bu bilgi birikimlerini kullanıp biraz daha odaklanmaları sonucu çıktı. Oyun Android ve iOS platformlarında yayınlandı.

Verilen Konuya Göre Kelime Bulmaca Oyunu

A Word’de diğer oyunlarda olduğu gibi kelime tahmini yapmanız bekleniyor. Kolaydan başlıyorsunuz. Gittikçe zorlaşıyor. Bazen bulmacanın konusu gizli olabiliyor. Bazen de konu olmadan devam etmek zorunda kalıyorsunuz. Size verilen ipucuna göre petek motifinde gizli kelimeyi bulmanız gerekiyor. Kelimeleri buldukça seviye atlıyor, seviye atladıkça karşınızda daha büyük/karmaşık bir harf peteği buluyorsunuz. Hem tüm oyuncular hem de arkadaşlarınız arasındaki başarı sıralamanızı görebiliyorsunuz. Ne kadar hızlı ve hatasız bitirirseniz o kadar puan kazanıyorsunuz.

Tam 450 Bulmaca!

Bugüne kadar oyunu 10 gün içinde 15 bin kişi indirdi, ayrıca ilk haftadan iOS’da ana sayfaya çıkma başarısı gösteren oyun kelime oyunu kategorisinde zirveye yükseldi. Oyunu oynadıkça acemi, çaylak, amatör gibi yeni seviyelere geçiyorsunuz. Oyunu bitirmek için toplam 450 bölümün geçilmesi gerekiyor. Oyuncular her açışta ortalama 20 dakika oyunda kalıyor (session time) ve günlük ortalama 45 dakika harcıyor. Haftalık kullanıcı tutma oranı (retention) ise yüzde 46 civarında.

Oyunun İngilizce ve Almanca versiyonları da Mart ayı içinde tamamlanmış olacak.
A Word oyununun Android ve IOS versiyonunu bağlantıları kullanarak indirebilirsiniz.

Toplam Okunma Sayısı : 3.649


Yorumlar

Henüz yorum yapılmadı
Yorum Yaz!