Blast Pro Series İstanbul’a Geliyor! | Kayıt Ol, İndir, Oyna!
Blast Pro Series İstanbul'a Geliyor! Poster
Blast Pro Series İstanbul'a Geliyor! Poster

Küresel Espor turnuvası BLAST Pro Series, bu yaz İstanbul'a geliyor. Dünyadaki en iyi Counter Strike: Global Offensive takımlarından 6'sı yeni bir heyecanla 10 binden fazla seyirci karşısında BLAST Pro Series'de oynayacak ve tüm dünyadan Espor tutkunlarını heyecanlandıracak.
Faaliyet Tarihi:
02.02.2018

BLAST Pro Series, 2017’de Kopenhag’da açıldı ve 2018’den başlayarak dünyanın dört bir yanındaki büyük şehirlerde yer alacak. İstanbul ise, ilk uluslararası ev sahibi şehir olarak ilan edildi. İstanbul tarihinde ilk kez böylesine ünlü takımların da katıldığı büyük bir Espor organizasyonuna ev sahipliği yapacak ve CS:GO oyununda, dünyanın en büyük takımlarından 6’sı ilk kez İstanbul’u ziyaret edecek!

Etkinlik, 275 milyon hanenin tahmin edildiği bir izleyici kitlesine global olarak canlı yayınlanacak. Kopenhag’daki ilk turnuva, Danimarka ulusal TV’si DR3 için tüm rekorları kırdı ve kanalın görüntülemesinde Olimpiyatları, X Oyunları ve Eurovision’ı geride bıraktı.

Twitch’te 2,5 milyonun üzerinde izleyici ile takip edilen, sadece Çin’den gelen raporlarda ek olarak 2.5 milyon seyirci tarafından daha izlenen Blast Pro Series Kopenhag, dünyadaki 180 milyondan fazla haneye yapılan TV yayını ve 60 milyondan fazla sosyal medya etkileşimi ile global CS:GO etkinlikleri arasında önemli bir başarı elde etti. BLAST Pro Series’in Dünya Prömiyerinde rekorlar kırıldı, hem genel izleyiciye hem de Espor’un hayranlarına yönelik bu büyük organizasyon şimdi daha da büyüyerek devam ediyor!

Etkinlik, mümkün olan en iyi canlı deneyimi yaşatmak ve yaşamak amacıyla oluşturuldu. Sıkıcı uzun molalar, karmaşık oyun dili ve belirsiz zamanlamaların bu turnuvada yeri yok. BLAST Pro Series, kompakt, hızlı ve iyi organize edilmiş bir turnuva. Istanbul’da gerçekleşecek turnuvanın belirlenen ikinci takımı, Ocak ayında Amerika’da yapılan ELEAGUE MAJOR’da şampiyonluğu kazanan Cloud9 oldu. Katılacak diğer takımlar daha sonra netleşecek. Blast Pro Series, CS:GO’de bilinen ve dünyaca tanınan ekipleri İstanbul’a getirmeyi garanti ediyor!

Son birkaç yıldır hükümet ve sektörel yatırımlar Türkiye’yi Espor’daki en iyi ülkelerden biri haline getirdi.

MAJ3R, Space Soldiers Takım Kaptanı
Hepimiz Kopenhag’daki BLAST Pro Series’i izledik. Etkinlik ve turnuva gerçekten harika görünüyordu. Arenada oynayan tüm takımların konsepti hem izleyiciler hem de oyuncu perspektifinden bakınca gerçekten harikaydı ve atmosfer çok yoğundu. BLAST Pro Series, İstanbul’a davet aldığımızda, hepimiz bir anda motive olduk ve heyecanlandık. Evimizdeki kalabalığın önünde dünyanın en iyi ekipleri ile bu bu turnuvaya çıkacağız. Heyecanımız çok yoğun olacak ve dünya genelinde CS:GO’yu Türk izleyicilere ve takipçilerimize sunmayı bekliyoruz. Bu aynı zamanda Türk seyircisinin oyuna olan bağlılığını ve heyecanını dünyaya göstermek için de çok iyi bir fırsat.

Bettina Kuperman, CEO Impact34, BLAST Pro İstanbul Etkinlik Direktörü
“BLAST Pro Series’i İstanbul’a getirmekten dolayı heyecan duyuyoruz. Etkinlik formatı ve kurulumu son yıllarda yaşanan espor etkinlikleri arasında gördüğümüz en ilgi çekici olanı diyebilirim. Türk espor taraftarlarını bu tecrübenin bir parçası yapmayı dört gözle bekliyorum. Dünyanın en iyi üst düzey takımlarından 6’sı, özel olarak hazırlanmış bir arenanın önünde ikonik A şeklindeki sahnede ve binlerce oyun severin önünde heyecan verici şekilde aynı anda maçlar yapacak.

BLAST Pro Series’i Türkiye’ye getirmeye karar vermemin ana nedenlerinden biri özel olarak hazırlanmış formata sahip olması. Tüm gün sürecek etkinlik içindeki tüm program, takımlar ve takvim etkinliği takip edenlerle paylaşılacak. Bu durum, taraftarları, sponsorların, yayıncıların daha rahat etkileşime girmesini sağlarken etkinliğin heyecanını arttıracak ve düzenli, keyifli, heyecanlı bir CS:GO turnuvası yaşamamıza neden olacaktır.

Espor, spor ve eğlence endüstrisinde yükselen bir değere sahip. Milyonlarca izleyiciyle ve küresel yayınla BLAST Pro Series İstanbul’u Espor’un dünya haritasına yerleştirecek ve Türkiye’nin spor performansı ve organizasyonelliği açısından önemli yeteneklere sahip olduğunu dünyaya göstermek için şansımız olacak. BLAST Pro Series İstanbul’u serinin önde gelen etkinliği olacak şekilde hedefliyoruz ve büyük Espor etkinliklerini barındırmak için yeni bir standart oluşturduk. Herkesin keyifli ve eğlenceli bir hafta sonu geçirmesini heyecanla bekliyoruz”

Jordi Roig, RFRSH Entertainment, BLAST Pro Yapım Sorumlusunun yorumları:
“Espor hayranlarına ve izleyicilere canlı ve gerçek bir deneyim yaşatmak için BLAST Pro Series’i yarattık. İçerik olarak turnuvanın şekli, yayıncıları, katılımcıları, tarihi ve tam program önceden duyurulduğu için sahnede hangi takımların canlı olarak oynayacağını bileceksiniz. İstanbul’u BLAST Pro ne davet etmekten dolayı çok heyecanlıyız. Türkiye, 30 milyondan fazla Espor meraklısı ile en hızlı büyüyen Espor ülkelerinden biri ve Türk takımları dünyanın tepesine doğru giderek tırmanıyorlar. İstanbul bizim için doğal bir tercihti ve hiç şüphesiz bunun rekor kıran bir etkinlik olacağını düşünüyoruz.
Kopenhag’daki BLAST Pro nin prömiyer atmosferi canlandırıcıydı ve aldığımız geribildirim şaşırtıcıydı. Şimdiden şunu söyleyebiliriz ki, dünya standartlarında CS:GO turnuvasını ve eğlenceyi İstanbul’a getireceğiz. Etkinlik hakkında çok heyecanlıyız ve programın tamamını sunmak için sabırsızlanıyoruz!”

Ozan Aydemir, Gaming in Turkey Oyun Ajansı Kurucusu, Sponsorluk ve Pazarlama Ekibi
“Böylesine küresel bir Espor organizasyonunun Türkiye’ye gelmesinden ve ona tüm ekip olarak destek verecek olmamızdan dolayı çok mutluyum. Uzun süredir Gaming in Turkey olarak Türkiye’de oyun sektörünün daha da büyümesi için çalışıyoruz. Umarım BLAST Pro Series ile muhteşem bir etkinliğe imza atacağız.

Özellikle tüm dünyada milyonların takip ettiği, Twitch TV’de canlı final yayınlarını 500 binden fazla anlık oyuncunun izlediği CS GO’nun böylesine büyük bir organizasyonla beraber Türkiye’ye gelecek olması inanılmaz büyük bir mutluluk, heyecan ve aynı zamanda çok da büyük bir fırsat olduğunu düşünüyorum. Binlerce espor severin canlı olarak yerinde hissedeceği bu organizasyonu yüzbinlerce ve hatta milyonlarca oyuncu da online olarak takip edecek. Dünyanın en ünlü espor takımları Türkiye’de İstanbul’da, Türkiye’nin en büyük espor takımlarından birine karşı kozlarını paylaşacak. Bence özellikle oyun sektörüne giriş ya da yatırım yapmak isteyen markalar için de inanılmaz bir başlangıç noktası olacak.

All – Star’ların buluşacağı BLAST Pro Series’e herkesi davet ediyorum.”

Etkinliğin net tarihi ve yapılacak mekan kısa zamanda duyurulacaktır!

Daha fazla bilgi için:
– www.blastproseries.com
– facebook.com/BLASTProSeries
– twitter.com/BLASTSeries
– https://www.hubogi.com/category/blast-pro/

Toplam Okunma Sayısı : 2.699


Yorumlar

Henüz yorum yapılmadı
Yorum Yaz!