DOGED Oyun Sektöründeki İK Sorununa Dikkat Çekti | Kayıt Ol, İndir, Oyna! /*Google DFP*/
Faaliyet Tarihi:
22.12.2014

DOGED, Ankara Üniversitesi’nde düzenlenen “Üniversite – İş Dünyası İşbirliğinde İnsan Kaynakları Deneyimi Paylaşımı” toplantısında sektörün sorunlarını konuştu.

22 Aralık 2014 – Ankara Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Erkan İbiş tarafından Ankara Üniversitesi Senato Salonu’nda düzenlenen “Üniversite – İş Dünyası İşbirliğinde İnsan Kaynakları Deneyimi Paylaşımı” konulu toplantıya iş dünyasının önde gelen paydaşları ve çok sayıda akademisyen katıldı.

Ankara Üniversitesi İnsan Kaynakları Yönetimi ve Kariyer Danışmanlığı Araştırma ve Uygulama Merkezi (İKDAM) Müdürü Prof. Dr. Recep Varçın’ın “Ankara Üniversitesi – İş Dünyası İşbirliğinin Anlam ve Önemini” anlattığı toplantı, ardından Ankara Üniversitesi Rektör Yardımcısı Prof. Dr. Ayhan Elmalı’nın “Teknopark, İş Dünyası ve İstihdam” konusunu ele alması ile devam etti. Ankara Üniversitesi Teknoloji Transfer Ofisi Yöneticisi Prof. Dr. Atila Yücel’in Mesleki Yeterlilik Kurumu ve Yüksek Öğretim Kurumu’nun mesleki yeterlilik ve standartları belirleme çalışmaları hakkında katılımcıları bilgilendirdi. Bu konuların ardından, akademik camiaya Dijital Oyun Geliştirme Sektörünün dünyadaki ve Türkiye’deki yeri hakkında bilgi veren Dijital Oyun Geliştiricileri Derneği Başkanı Ali Erkin, sektörde insan kaynağı açığının giderilmesi için ne tür stratejiler geliştirilmesi gerektiği konusuna değindi.

Toplantının ardından Dijital Oyun Geliştiricileri Derneği ve akademik kurumlar arasında, mesleki yeterlilik kriterlerinin belirlenmesi ve sektöre katkı sağlayacak eğitim müfredatı geliştirilmesi konularında işbirliği yapılması kararı alındı.

İlgili Haberler
Toplam Okunma Sayısı : 1.937


Yorumlar

Henüz yorum yapılmadı