Dünyanın En Büyük E-Spor Arenası İstanbul’da Açılıyor! | Kayıt Ol, İndir, Oyna!
Faaliyet Tarihi:
16.08.2018

Riot Games Türkiye, tüm dünyada gün geçtikçe büyüyen e-spor ekosisteminin, ülkemizde de hız kesmeden güçlenmesi ve Çin, Kore gibi bu alanda lider ülkelerin kalitesine eşdeğer bir seviyeye ulaşması için yatırımlarına devam ediyor. League of Legends‘ın geliştiricisi Riot Games Türkiye’nin girişimiyle, dünyanın en büyük e-spor arenası 2019 sezonunda açılıyor. İstanbul, Ataşehir Watergarden’da yer alacak merkez, Türkiye’nin ilk e-spor arenası olarak tarihe adını yazdıracak.

E-spor tutkunlarının, her hafta gerçekleşen Vodafone FreeZone Şampiyonluk Ligi maçlarını canlı olarak izleyebileceği Riot e-spor Arena, maç günlerinde 1000 kişinin üzerinde seyirciyi ağırlayabilecek. Takımını destekleyerek e-spor atmosferini yerinde yaşamak isteyen herkesin keyifle zaman geçirebileceği Arena’nın kapasitesi daha büyük etkinliklerde iki katına çıkartılabilecek.

Maç günleri dışında da birçok etkinliğe ev sahipliği yapacak.

Maç günleri dışında da canlı kalacak Riot e-spor Arena’da, e-spor tutkunlarının bir araya geleceği etkinlikler düzenlenecek. Ayrıca LoL ve e-spor takımlarının ürünlerinin de ulaşılabileceği Arena’da oyunseverler de özel oyun alanlarında e-spor keyfini yaşayabilecekler.

Riot Games Türkiye Ülke Müdürü Bora Koçyiğit konuyla ilgili olarak şu değerlendirmelerde bulundu;
“Ülkemizde e-sporun gelişimi için yatırımlarımıza 6 yıldır aralıksız devam ediyoruz. Türkiye’de ilk defa profesyonel bir e-spor liginin fitilini ateşleyerek başladığımız bu yolculukta, bugün dünyanın en büyük e-spor arenasını açma noktasına gelmenin heyecanı içerisindeyiz. Gelecek sezonda kapılarını tüm oyun severlere açmayı planladığımız Arena, ülkemizde e-sporun gelişimi için çok önemsediğimiz bir yatırım. Riot Games Türkiye olarak en büyük hedefimiz, yeni sezona, yeni heyecanlar ve yeni Arena’mızla girmek.” Gelişmeler için takipte kalın!

Kaynak: Hubogi

İlgili Haberler
Toplam Okunma Sayısı : 2.051


Yorumlar

Henüz yorum yapılmadı
Yorum Yaz!