EOS’un Yayımcısı Nfinity Games Oldu! | Kayıt Ol, İndir, Oyna!
EOS'un Yayımcısı Nfinity Games Oldu! Poster
EOS'un Yayımcısı Nfinity Games Oldu! Poster

MMOFPS oyunu Point Blank ile Türkiye'de önemli başarılara imza atan Nfinity Games, geçtiğimiz hafta yayına çıkarttığı survi MMO oyunu Playerunknown's Battlegrounds'ın hemen ardından f2p MMORPG oyunu Echo of Soul'un (EOS) da yayın haklarını satın aldığını duyurdu.
Faaliyet Tarihi:
07.04.2017

Türkiye, Azerbaycan, Kuzey Afrika ve Ortadoğu’da (MENA) Point Blank ve Playerunknown’s Battlegrounds oyunları için hizmet vermekte olan Nfinity Games, Kore merkezli oyun geliştiricisi mr.blue firmasıyla iş ortaklığına girdiğini açıkladı. Yapılan anlaşma ile ABD, AB ve Asya’da hizmeti devam etmekte olan Echo of Soul (EOS) isimli MMORPG oyunu için Türkiye, Azerbaycan ve MENA bölgesinin yayın haklarını alan Nfinity Games, hizmet bölgelerinde eksikliği duyulan kaliteli MMORPG türüne yeni bir soluk getirmeyi amaçlıyor.

“Uzun süredir grafik ve oynanış açısından kaliteli olup yüksek donanım gerektirmeyen bir oyun arıyorduk, EOS hedeflediklerimizle tam olarak örtüşen bir oyun.”, açıklamasında bulunan Nfinity Games ekibi, “Echo of Soul hizmet verdiğimiz bölgelerde eksikliği hissedilen bir oyun, oyuncularımız da çıkış tarihi için Ramazan Bayramı dönemini hedeflediğimizi öğrenmekten mutluluk duyacaktır.” diyerek hazırlıkların devam ettiğini belirtti.

Echo of Soul

Yenilenen sürümüyle birlikte EOS, Kore’de en çok oynanan oyunların başında geliyor. Kore ve Türk oyuncusunun gerek oyun alışkanlıkları, gerek oyuncu toplulukları açısından bir çok ortak yönü bulunuyor. En üst seviyeye ulaşmak, rekabet duygusu ve en benzersiz karakteri geliştirmek gibi etmenler MMORPG oyunlarını bu bölgelerde popüler kılan en önemli faktörler.

En son çıkartılan Phoenix sürümüyle birlikte EOS, oyun içi rekabeti ve upgrade sistemini güncelleyerek Koredeki oyunculardan oldukça pozitif tepkiler aldı.

Türkiye’de ise son dönemde MMORPG oyunlarda bir durgunluk söz konusu. Takım bazlı ve daha kısa süreli oynanışa sahip online oyunların yükselişi her ne kadar MMORPG oyunlara olan talebi azaltsa da, bu durum oyun pazarında MMORPG oyunların yeri olmadığı anlamına gelmiyor.

Türkiye, Azerbaycan ve MENA bölgesinde büyük bir MMORPG oyunu yayınlanmayalı uzun bir zaman oldu, ve Nfinity Games oyunculara en iyi servisi sunabilmek için bu yöndeki çalışmalarına son sürat devam ediyor. Bir dönem bölgenin en popüler oyun türü olan MMORPGler ise hala online oyun denildiğinde çoğu insanın aklına gelen ilk oyunlar.

Nfinity Games’in İlk MMORPG Deneyimi

Nfinity Games MMORPG oyunları eşsiz kılan özellikleri oyunculara eksiksiz bir biçimde sunmayı planlıyor. Güçlü bir oyuncu topluluğu oluşturmayı hedefleyen firma, hem grup halinde oynayan oyunculara, hem de grup organizasyonu için fazla vakti olmayıp bireysel oynamayı seven oyunculara, saatlerce vakit geçirebilecekleri zengin bir oyun içeriği vaad ediyor.

Birçok yapımcı ve geliştirici firma MMORPG’lerde topluluk ve grup olarak oynamanın ne kadar önemli olduğunu vurgulasa da, günümüz dünyasında oyuncuların içerikleri keşfetmek için harcayabilecekleri vakit giderek azalıyor. Oyunda bir oyuncu grubuyla hareket etme zorunluluğu yerine, tek başına dungeon yapabilmek ve canın istediğinde kimseye bağlı kalmadan bir MMORPG oynayabilmek de bu gibi durumlarda büyük bir rahatlık yaratabiliyor.

Türkiye, Azerbaycan ve MENA bölgelerinde tamamiyle yerelleşmiş içerikler ve hizmetle oyuncuların karşısına çıkacak olan Nfinity Games, yerelleştirme ve seslendirme çalışmaları kapsamında alanındaki en iyi isimlerle çalışıyor. Echo of Soul’un uluslararası başarısı ve Nfinity Games’in bölgedeki tecrübesi bir arada düşünüldüğünde, oyuncuları eşsiz bir oyun deneyiminin beklediğine şüphe yok.

EOS Phoenix versiyonuyla Güney Kore’de büyük bir başarıya imza atan mr.blue şirketi ise uluslarlarası pazarda ilk olarak Türkiye ve MENA bölgesine yatırım yapmaları üzerine bir açıklamada bulundu:

“Türkiye, Azerbaycan ve MENA bölgesi çok büyük bir potansiyel barındırıyor. Bu bölgenin hep Doğu Avrupa ve Asya pazarlarının gölgesinde kaldığını düşündük ancak sürekli büyüyen ve süreklilik gösteren böyle bir pazarın artık tam zamanlı bir servisi hak ettiğine karar verdik”

Oyunculara ücretsiz olarak sunulacak ve MMORPG severler tarafından sabırsızlıkla beklenen oyunun çıkış tarihi için Ramazan Bayramı döneminin hedeflendiği açıklandı.

İlgili Haberler
Toplam Okunma Sayısı : 4.471


Yorumlar

4 yorum yapıldı
Yorum Yaz!