Fortnite Artık App Store’da! | Kayıt Ol, İndir, Oyna!
Fortnite Artık App Store'da! Poster
Fortnite Artık App Store'da! Poster

Epic Games tarafından yayımlanan popüler hayatta kalma oyunu Fortnite Battle Royale artık mobil platformlarda. İlk olarak iOS kullanıcıları için erişime açılan Fortnite mobil versiyonunu indirerek PvP heyecanına mobil cihazlarınızdan devam edebilirsiniz.
Faaliyet Tarihi:
04.04.2018

03.04.2018 – Epic Games’in tüm dünyayı etkisi altına alan oyunu Fortnite Battle Royale bugün itibariyle PC, Mac, PlayStation 4 ve Xbox One’ın ardından iOS platformuna da geldi. 12 Mart tarihinde sadece davetli kullanıcıların erişimine açılan oyunu artık uygun iOS cihazlara sahip herkes oynayabilecek.

Oyunun iOS sürümü PC, Mac ve konsol sürümleriyle aynı haritalara, aynı oynanış mekaniklerine, içeriğe ve haritalara sahip. Bu da oyunu herhangi bir platformda oynayan oyuncuların mobil sürüme çok kısa sürede alışmasına imkân tanıyor. Fortnite’ın tüm sürümlerinin aynı güncellemeleri alacağını belirten Epic Games, oyunun Android cihazlara da yakın zamanda geleceğini açıkladı. Mobil cihazlar için Bluetooth kontrolcü desteği eklenmesi de şirketin planları arasında.

Fortnite’in farklı platformlarda oynamayı kolaylaştıran başka bir faktör de oyunun Cross Play ve Cross Progression özellikleri. Cross Play sayesinde oyuncular Fortnite’i farklı platformlardaki arkadaşlarıyla bir arada oynayabiliyor. Yani oyunu PC’de oynayan bir oyuncu arzu ederse PS4, Mac, iOS ve Android oyuncularıyla aynı oyuna girebiliyor. Benzer şekilde Xbox One sahipleri oyunu PC, Mac, iOS ve Android oyuncularıyla beraber oynayabiliyorlar. Cross Progression özelliği ise oyuncuların bir platformda kaydettikleri ilerlemenin ve satın aldıkları içeriklerin sözü edilen platformlar arasında eşleştirilmesini sağlıyor.

Oynaması tamamen ücretsiz olan Fortnite Battle Royale’in iOS sürümü buraya tıklayarak indirilebilir. Fortnite Battle Royale’i oynamak için iOS 11 işletim sistemli iPhone 6S/SE, iPad Mini 4, iPad Pro, iPad Air 2, iPad 2017 veya daha yeni bir cihaz gerekiyor.

Fortnite hakkında ayrıntılı bilgi edinmek ve en güncel haberlere ulaşmak için http://www.epicgames.com/fortnite/tr/ adresini ziyaret edin.

İlgili Haberler
Toplam Okunma Sayısı : 1.954


Yorumlar

Henüz yorum yapılmadı
Yorum Yaz!