Gameforge ve Robot Entertainment İşbirliği | Kayıt Ol, İndir, Oyna!
Gameforge ve Robot Entertainment İşbirliği Poster
Gameforge ve Robot Entertainment İşbirliği Poster

Oyun sağlayıcısı Gameforge ve ABD'li geliştirici Robot Entertainment bilgisayar için ortak yeni bir oyun projesi üzerinde çalışıyor. Planlanan yayın tarihi 2014. Teksas'ın Plano şehinde bulunan Robot Entertainment stüdyosu Orcs Must Die!™-Franchise, Hero Academy™ ve Echo Prime™ gibi oyunlarla sıkça adından bahsettirdi.
Faaliyet Tarihi:
26.02.2014

26.02.2014, Karlsruhe – Oyun sağlayıcısı Gameforge ve ABD’li geliştirici Robot Entertainment bilgisayar için ortak yeni bir oyun projesi üzerinde çalışıyor. Planlanan yayın tarihi 2014. Teksas’ın Plano şehinde bulunan Robot Entertainment stüdyosu Orcs Must Die!™-Franchise, Hero Academy™ ve Echo Prime™ gibi oyunlarla sıkça adından bahsettirdi. Robot Entertainment, Ensemble Studios’un (Age of Empires Serisi, Halo Wars) en kıdemli çalışanları tarafından 2009 yılında kuruldu. Bu geliştirici, iyi düşünülmüş teknik ve hoş grafiklere sahip oyunlarıyla birçok ödüle layık görüldü. Orcs Must Die!™ için “AIAS Yılın Strateji/Simülasyon Ödülü“ ve Hero Academy™ için “AIAS Yılın Mobil Oyunu Ödülü” buna sadece birer örnek.

Robot Entertainment CEO’su Patrick Hudson bu işbirliği hakkında: “Gameforge Avrupa’daki en başarılı yayıncılardan biri ve önümüzdeki oyunu birlikte yayınlayabileceğimiz için çok mutluyuz. Hayranlarımıza bunun hangi oyun olduğunu açıklayacağımız günü sabırsızlıkla bekliyoruz” diyor.

Gameforge CEO’su Alexander Rösner, ekliyor: “Gameforge ve Robot Entertainment harika bir uyum içinde, ortak bir hedefimiz var: Eğlenceli oyunlar üretmek. Yeni oyunumuz yeni ölçütler getiriyor”.
Gameforge, Asya ağırlıklı geliştirici stüdyolarla işbirliğine ek olarak Robot Entertainment’la ortaklığı sayesinde dünya çapındaki ilişkilerini daha da geliştiriyor. Alman şirket, online oyunlar alanındaki çok yıllık bilgisini batılı marka ve ürünlerin hizmetine sunuyor.

Gameforge hakkında

20 civarında oyunu ve 400 milyonu aşkın kayıtlı oyuncusu ve etkileyici portfolyosu sayesinde Gameforge batı dünyasında kitlesel çok oyunculu online oyunların (MMOG’lerin) lider sağlayıcısıdır. Merkezi Karlsruhe’de bulunan ve uluslararası alanda faaliyet gösteren şirketler grubu, online oyunları 75’ten fazla ülkede kullanıcıların hizmetine sunar. Portfolyosu AION, TERA, Avrupa’nın en başarılı MMOG’si Metin2, HEX: Shards of Fate, 4Story, Runes of Magic, Elsword, Wizard101 gibi istemci tabanlıların yanısıra çok tutulan OGame ve ödül almış İkariam gibi tarayıcı tabanlı online oyunlar ve mobil oyunlar içerir. Şirket bünyesinde yaklaşık 500 çalışan barındırır. Ayrıntılı bilgiye http://corporate.gameforge.com/ sayfasından ulaşılabilir.

Robot Entertainement hakkında

Robot Entertainment 2009 yılında Enseble Studios’un önde gelenleri tarafından kurulan ve merkezi Teksas’ın Plano şehrinde bulunan dünya çapında ünlü bağımsız bir geliştirici şirketidir. Deneyim ve bilgisini birçok platformun üretiminde sergilediği ekibiyle odağını hem türünde yenilikler sunan hem de çığır açan, orijinal ve akıllı özelliklere sahip oyunlara çevirdi. Stüdyo kısa süre önce büyük övgü toplayan Echo Prime, Hero Academy ve Orcs Must Die! 2 oyunlarını yayınladı. Robot Entertainment hakkında ayrıntılı bilgiye http://www.robotentertainment.com/studio/ sayfasından ulaşılabilir.

İlgili Haberler
Toplam Okunma Sayısı : 2.785


Yorumlar

Henüz yorum yapılmadı