Global Game Jam Özyeğin Üniversitesi’nde! | Kayıt Ol, İndir, Oyna!
Global Game Jam Özyeğin Üniversitesi’nde! Poster
Global Game Jam Özyeğin Üniversitesi’nde! Poster

IGDA tarafından yönlendirilen ve her sene farklı ülkelerde aynı anda gerçekleştirilen dünyanın en büyük bilgisayar oyunu tasarım etkinliği Global Game Jam, Türkiye'de Özyeğin Üniversitesi kampüsünde oyun sever ve bilgisayar programcıları ile buluşuyor. Kayıt ve diğer detaylara haber içeriğinden ulaşabilirsiniz.
Faaliyet Tarihi:
29.01.2016

Dünyanın en büyük bilgisayar oyunu tasarım etkinliği “Global Game Jam“, 29-31 Ocak tarihleri arasında tüm dünyayla aynı anda Özyeğin Üniversitesi kampüsünde gerçekleşecek. Verilen temaya göre bilgisayar oyunu tasarlama esasına dayalı bir etkinlik olan Global Game Jam“in İstanbul Anadolu Yakası ayağı, IEEE Özyeğin Üniversitesi Öğrenci Kolu tarafından organize ediliyor.

Bilgisayar oyunu sektörüne yeni yetenekler kazandıran Global Game Jam, bu sene 29-31 Ocak tarihleri arasında Özyeğin Üniversitesi”nde gerçekleşiyor. Dünyanın en büyük bilgisayar oyunu tasarım etkinliği olan Global Game Jam“de bilgisayar programcıları 48 saat boyunca yeni bilgisayar oyunları yaratmaya çalışacaklar.

Tüm dünyayla aynı anda gerçekleşecek etkinliğin İstanbul Anadolu Yakası ayağı Özyeğin Üniversitesi Çekmeköy Kampüsü”nde gerçekleşirken etkinlik tam iki gün boyunca aralıksız devam edecek. Diğer bir deyişle etkinliğe katılan üniversite öğrencileri ve bilgisayar programcıları 48 saat boyunca hiç uyumadan en iyi oyunu geliştirmek için çabalayacaklar.

78 ülkede 500″ün üzerinde farklı noktada 25.000″nin üzerinde katılımcının yer alacağı Global Game Jam“e katılan Türk oyun severler böylelikle yeteneklerini gösterme şansı yakalayacaklar. Tasarladıkları oyunlar hakkında konusunda uzman jüri üyelerinden geri bildirimler alma şansına erişecek olan katılımcılar böylelikle global bir etkinliğe katkıda bulunmanın yanı sıra kendilerini geliştirme fırsatı da yakalamış olacaklar.

Global Game Jam İstanbul ayağı IEEE Özyeğin Üniversitesi Öğrenci Kolu liderliğinde gerçekleşirken bu 48 saat süren maratona katılmak hala mümkün. “48 saat boyunca hiç uyumadan bilgisayar oyunu tasarlayabilirim”, diyorsanız Global Game Jam“de yer almak ve etkinlik hakkında detaylı bilgi almak için burayı ziyaret edebilirsiniz.

İlgili Haberler
Toplam Okunma Sayısı : 3.673


Yorumlar

Henüz yorum yapılmadı
Yorum Yaz!