Goodgame Studios 2012 Raporu | Kayıt Ol, İndir, Oyna!
Goodgame Studios 2012 Raporu Poster
Goodgame Studios 2012 Raporu Poster

2012 yılında büyük bir yükseliş yakalayan Goodgame Studios Aralık ayı itibariyle 100.000.000 kayıtlı kullanıcı sayısına ulaştı ve satış rakamlarını bir önceki seneye göre tam altıya katladı. Şirketin 2012 yılındaki yenilikleri ve yükselişi ile ilgili detayları bültenimizde bulabilirsiniz.
Faaliyet Tarihi:
08.01.2013

Goodgame Studios geçmişteki gelişmelerden memnun, gelecekte yaşanacak gelişmeler konusunda da iyimser.

2012, şirket tarihinin en başarılı yılı oldu: satışlar altıya katlanırken, personel sayımız 330’e, kayıtlı oyuncu sayımız da 100 milyona ulaştı

Hamburg, 8 Ocak 2013. Şirketin, 100.000.000. kayıtlı üyesini kutladığı Aralık ayı ortasından bu yana kayıtlı kullanıcı sayısı yüz üç milyonu aştı. 2012’yi, bir önceki yılın rakamlarını altıya katlayan bir satış rekoruyla tamamladık. Yılın başında 300. personelini işe alan şirket, daha da büyüyerek 330 personele kadar ulaştı. Almanya Hamburg merkezli online oyun geliştiricisi Goodgame Studios, yeni yılın başlamasıyla birlikte, 2012 boyunca artarak sürdürdüğü (button) sayısız parlak başarısının tadını çıkarabilir. “Geçen yıl tüm beklentilerimizi aşmayı başardık,” diyor Business Development Manager ve Türkiye Sorumlusu Çağlar Eğer. “Gerçekleşme hızına rağmen bu genişlemeyi sürdürülebilir kılmak bizim için çok önemli. Goodgame Studios üst düzey bir kârlılıkla faaliyet gösteren bir şirket. Satış rakamlarımız ve EBIT (vergi ve faiz öncesi kâr) değerlerimiz, personel sayımızdan çok daha hızlı bir oranda büyüyor.”

Yeni ürünler, Birçok Yeni Çalışan

Goodgame Big Farm Goodgame Studios‘un lansmanını yaptığı ürünler arasında çok başarılı olan yeni oyundur. Altı haftayı bile geçmeyen rekor zamanda Goodgame Big Farm oyunu bir milyon kayıtlı kullanıcıya ulaşarak, şirketin sadece üç buçuk yıl içinde eriştiği 100 milyon kayıtlı oyuncu toplamına büyük katkı sağlamış oldu. Eşi benzeri görülmemiş bu büyümenin yarısından fazlası geçen yıl gerçekleşti.

Uluslararası yeni pazarlara yapılan başarılı açılım, şirketin oyun portalının erişim sayısında net bir şekilde kendini gösterdi. İnternet trafiğini ölçen, Amazon bünyesindeki Alexa ista(button) tistik servisine göre portalımız şu anda 514´cü sırada yer alıyor. Yükseliş eğiliminin devam edeceğine dair başka bir gösterge daha.

Goodgame Studios bünyesinde, geçen on iki ayda bu soyut rakamların ötesinde de birçok değişiklik yaşandı. Ofis alanı, 150 yeni personele yer açmak için neredeyse üçe katlandı. Bu hızlı yükselişe rağmen personel alımı çok büyük titizlikle gerçekleştirildi. Çağlar Eğer’in altını çizdiği gibi, “Çünkü bizler en iyinin de en iyisini arıyoruz, her ay bize başvuran 2.000 kişiden yalnızca %2’sini işe alıyoruz.” Personele her ay yaklaşık 40 kişi katılıyor. Bu sebeple şu anda ofis alanının bir sonraki genişletme çalışmasının planlaması yapılıyor: Goodgame Studios ofisleri, %33 büyüyerek 7.000m²’nin üzerine çıkacak.

Geleceğe Hevesle Bakmak

Çağlar Eğer yakın gelecekteki gelişmeler konusunda da çok iyimser: “Analiz odaklı yaklaşımımız, kendimizi üst düzeyde vakfetme ve yeni şeyler öğrenme istediğimiz 2013 yılında da bizi başarı yolunda tutmaya devam edecek. 2013’te İnternet’teki varlığımızı daha da artırmanın yanı sıra, mobil cihazlar için birçok ürünün de lansmanını yapmayı planlıyoruz.”

Goodgame Studios Hakkında

Hamburg merkezli Goodgame Studios, Avrupa’nın en hızlı büyüyen oyun şirketidir. Haziran 2009 yılında kurulan Goodgame Studios, bünyesinde 330’yi aşkın çalışanı barındıran bir online oyun geliştiricisi ve yayıncısıdır. Dünya çapında 103 milyon kişi Goodgame Studios´un sosyal online oyunlarını oynamaktadır. Goodgame Studios´un gelişim hızı aldığı ödüllerle de tasdik edilmiştir, örneğin Goodgame Studios “2011 Yılının Girişimcisi” seçilmiş. 2012 yılında Goodgame Empire oyunu “European Games Award” ve “BÄM! Award” ödüllerine layık görülmüştür. Goodgame Studios başarı hikayesini sürdürmeyi ve 2013 yılının sonuna kadar 800 çalışana ulaşan
bir büyümeyi hedeflemektedir.

İlgili Haberler
Toplam Okunma Sayısı : 3.003


Yorumlar

Henüz yorum yapılmadı