IGG Türkiye Ofisi Açılıyor! | Kayıt Ol, İndir, Oyna!
IGG Türkiye Ofisi Açılıyor! Poster
IGG Türkiye Ofisi Açılıyor! Poster

En büyük mobil oyun şirketlerinden biri olan IGG 16. ofisini İstanbul'da açacağını duyurdu. Toplam 100 kişiye istihdam sağlamayı hedefleyen şirket en popüler oyunlarından biri olan Lords Mobile dahil Türkiye'deki tüm oyunlarını İstanbul ofisinden yönetmeyi planlıyor.
Faaliyet Tarihi:
16.10.2018

Merkezi Singapur’da bulunan ve dünyanın en büyük mobil oyun şirketlerinden olan IGG, 16’ıncı ofisini Türkiye’de açacak. Lords Mobile dahil olmak üzere Türkiye’deki tüm oyunlarının yönetimini İstanbul merkez ofisinden gerçekleştirmeyi planlayan şirket, toplam 100 kişiye istihdam sağlayacak.

Dünyanın köklü oyun firmalarından ve oyun listelerinde uzun süre ilk 10’da yer alan Lords Mobile’ın yapımcısı IGG (I Got Games), 16’ncı ofisini Türkiye’de açmaya hazırlanıyor. Geçen yıl Aralık ayında Dubai’de ofis açan firma, Türkiye’deki operasyonel faaliyeterini Aralık ayından itibaren hayata geçirecek. Lords Mobile’ın yanı sıra 2019 yılı içinde 2 yeni mobil oyunu da Türkiye’de Türkçe sunmak oyun firmasının ana hedefleri arasında yer alıyor.

İstanbul Ofisinde 100 Kişi Çalışacak

IGG ilk aşamada Türkiye’deki ofisinde toplam 100 kişilik bir ekip kurmayı planlıyor. Grafik tasarım ve yazılım alanları başta olmak üzere işe alım sürecine başlayan IGG, Türk oyun sektörüne de hareket getirecek.

15 Farklı Dilde Hizmet

Ana merkezi Singapur’da bulunan IGG, 2016 yılında kuruldu. Amerika, Çin, Kanada, Japonya, Kore, Tayland ve Filipinler’de de ofisi bulunan şirket, dünyanın birçok bölgesine ihtiyaçlarına göre lokal hizmet ve içerik sunuyor. 15 farklı dilde hizmet veren IGG’nin oyunları arasında Castle Cash, Clash of Lords 2, Clash of Deserts, Battle Mobile gibi oyunseverlerin tutkunu olduğu oyunlar yer alıyor.

Kaynak: Hubogi

Toplam Okunma Sayısı : 1.929


Yorumlar

Henüz yorum yapılmadı
Yorum Yaz!