Kingdom Online Yeni Test Süreci ve İlk Başarı Ödülü | Kayıt Ol, İndir, Oyna!
Faaliyet Tarihi:
12.02.2014

Farklı zamanlarda gerçekleştirdiği 2 alfa test ile oyun severler ile buluşan Kingdom Online, test sürecinde kullandığı yöntemler ve kullanıcı etkileşimleri sebebiyle Level dergisi tarafından 2013 Yılın En İyi Test Süreci Ödülü’ne layık görüldü. Kingdom Online basın bültenini yazının devamında bulabilirsiniz.

Farklı firmalar ve oyunlarda görev almış ve deneyimli kişilerden kurulmuş Kingdom Online ekibi olarak kendimize sorduğumuz ilk soru; oyuncularımıza hak ettikleri değeri nasıl gösterebiliriz olmuştu. Geçmiş deneyimlerimizden de yola çıkarak ne yapılmaması gerektiğini çok iyi biliyorduk. Çevirisi tamamlanmamış, hataları düzeltmemiş bir oyunu alelacele açmak istemiyorduk. Bildiğimiz şey oyuncuların düşünce, yorum ve isteklerinin başarı için en önemli anahtar olduğuydu.

Bu doğrultuda GameX’de Kingdom Online‘ı kısa süreli de olsa oyuncuların beğenisine sunduk. NTTGame standını ziyaret eden her bir oyuncu ile ilgilendik ve onları dinledik. Çünkü ilk izlenimler bizim için çok önemliydi.

2 hafta süren ve 300 kişi ile sınırlandırılmış 1. alfa testi esnasında oyuncularımızdan oldukça detaylı bir değerlendirme formunu web üzerinden doldurmalarını istedik. Formu doldurup bizimle paylaşan tüm oyuncularımıza bir kez daha buradan teşekkür etmek istiyoruz. Bilsinler ki paylaşımları bizler için çok önemli ve aynı zamanda öğreticiydi.

2. alfa testini 1 hafta süre ile bu sefer 3000 kişi ile sınırlandırarak gerçekleştirdik. Sunucularımızın açık olduğu saatler 14:00 ila 24:00 arasıydı. GM’lerimiz oyunda oyuncularla birlikteyken Noah System’da olabilecek sorunlara karşı anında müdahalede bulunmak ve oyun deneyimini kesintiye uğratmamak için nöbet başındaydı. Daha alfa aşamasında olan bir oyunda, testin son gününden son saatine kadar lejyonlar arasında yaşanan mücadele görülmeye değerdi ve izlemesi de bir o kadar keyifliydi.

Bunun dışında; 2013 yılının sonunda düzenlediğimiz ödüllü mini turnuva ile oyuncularımızı yılın son testine davet ettik. Tüm testler boyunca oyuncularımızı dinledik, fikir, görüş ve önerilerini alarak Noah Sistem ile paylaştık.

Şu anki aşamada oyunculardan gelen talepler doğrultusunda oyunun geliştirilmelerinin yapıldığını gururla söyleyebiliyoruz ve yakın zamanda yeni içeriklerin testi ile birlikte son viraja gireceğimizi belirtmek istiyoruz.

Kingdom Online test sürecinin kısa hikayesini paylaştıktan sonra, Level Dergisi’ne çabalarımızı gördüğü ve 2013 Yılın En İyi Test Süreci Ödülüne bizi layık gördüğü için teşekkür ederiz.

Ayrıca testlerimize katılarak bizi yalnız bırakmayan tüm oyuncularımıza, %95 aktivasyon oranı ile doğru oyunculara alfa anahtarlarımızı ulaştıran tüm web sitelerine teşekkürü borç biliriz.
Kingdom Online Ekibi

Toplam Okunma Sayısı : 3.288


Yorumlar

Henüz yorum yapılmadı
Yorum Yaz!