Kristal Piksel 2018 Başvuruları Başladı | Kayıt Ol, İndir, Oyna!
Kristal Piksel 2018 Başvuruları Başladı Poster
Kristal Piksel 2018 Başvuruları Başladı Poster

Türkiye Oyun Geliştiricileri Derneği (TOGED) ve ODTÜ Teknokent Atom işbirliğiyle ortaya çıkan Kristal Piksel, Türkiye yerli oyun geliştirilmesini teşvik etmeyi hedefleyen bir organizasyondur. Türkiye'nin en iyi oyunları bu organizasyon ile 20 Aralık 2018 Perşembe günü ödüllerine kavuşacak.
Faaliyet Tarihi:
28.10.2018

25.10.2018 – Türkiye’de geliştirilen orijinal fikri mülkiyete sahip oyunları belirleme ve ödüllendirme amacıyla 2012 yılından beri düzenlenen Kristal Piksel Video Oyun Ödülleri’nin bu yılki ayağı için başvurular bugün itibariyle başladı. Türkiye’nin en iyi oyunları, 20 Aralık 2018 Perşembe günü Bilgi Teknolojileri ve İletişim Kurumu’nun Ankara’daki merkez binasında, BTK Oyun Maratonu kapsamında yapılacak ödül töreniyle sahiplerini bulacak.

Yerli Oyunlar Yarışacak

Türkiye Oyun Geliştiricileri Derneği (TOGED) ve ODTÜ TEKNOKENT ATOM işbirliğiyle ortaya çıkan Kristal Piksel, Türkiye’deki oyun geliştiricilerini ve oyunları takdir etmeyi ve daha fazla yerli oyun geliştirilmesini teşvik etmeyi hedeflemekte. Bu amaç doğrultusunda, yapılan başvurular oyun dünyasının, medyanın ve akademik camianın önemli isimlerinden oluşan seçkin bir jüri tarafından değerlendirilecek. Oyunlar, aralarında yılın en iyi mobil, PC, konsol, VR oyunu, en iyi müzik, en iyi hikaye ve en iyi görsel sanat gibi farklı kategorilerin olduğu toplam 14 dalda yarışacaklar.

Kristal Piksel’e başvuracak geliştiricilerin, başvurularında belirttikleri oyunla ilgili fikri mülkiyet haklarına sahip olmaları ve oyunlarının 2 Kasım 2017 ile 30 Ekim 2018 arasında yayınlanmış olması gerekiyor. Yarışma yurt içi ya da yurt dışında faaliyet gösteren Türk geliştiriciler ve Türkiye’de ikamet eden yabancı geliştiricilerin katılımına açık.

Son Başvuru Tarihi 23 Kasım!

TOGED ve ODTÜ TEKNOKENT ATOM işbirliğiyle 2012’den bu yana ülkemizden çıkan özgün oyunlara dikkat çeken Kristal Piksel Video Oyun Ödülleri’ne 23 Kasım 2018’e kadar http://kristalpiksel.org/index.php/kpbasvuru/ adresinde yer alan formu doldurarak başvurabilirsiniz.

Kristal Piksel Video Oyun Ödülleri hakkında ayrıntılı bilgiye ulaşmak için www.kristalpiksel.org adresini ziyaret edebilirsiniz.

İlgili Haberler
Toplam Okunma Sayısı : 1.481


Yorumlar

Henüz yorum yapılmadı
Yorum Yaz!