League of Legends Türkiye Sunucusu Açılıyor! | Kayıt Ol, İndir, Oyna! /*Google DFP*/
Faaliyet Tarihi:
20-09-2012

League of Legends Türkiye Sunucusu Eylül’de Açılıyor!

Riot Games Türk oyuncuların büyük ilgi gösterdiği League of Legends oyunu için Türkçe dil desteğinden sonra şimdi de yerel sunucu açma kararı aldı. Kısa bir süre sonra League of Legends; web sayfası, forumları, destek sistemi, arayüzü ve seslendirmesiyle birlikte tamamen Türkçe olacak ve Türkiye’ye özel sunucularda oynanabilecek. Şuan diğer sunucularda oynayan Türk oyuncuların hesapları ise birbirinden güzel hediyeler ile birlikte otomatik olarak Türkiye sunucusuna aktarılacak. Türkiye sunucusu hakkında detaylı bilgiyi yazının devamında bulabilirsiniz.

Türkiye Sunucusu Ne Zaman Açılıyor?

Tam sürüme Eylül Ayı içerisinde geçmeyi planlıyoruz. Kesin tarih hakkında haber ve gelişmeleri leagueoflegends.com adresinden takip edebilirsin.

Hesabım Neden Otomatik Aktarılacak?

Şu anda Türkiye’deki LoL oyuncuları farklı sunucularda ve farklı sosyal ortamlarda mücadele etmekte. Ancak, sizlerden gelen yoğun istek üzerine Türkiye’ye özel servis sağlayabilmek ve sorunlarınız ile daha yakından ilgilenebilmek için Türkiye Ofisi’ni kurduk.

Bu servisin sizleri memnun edecek seviyede olması için, servisin tek noktadan sağlanması ve servis verilen siz değerli oyuncularımızın da tek noktada toplanması gerekmekteydi. Aynı zamanda e-Spor aktiviteleri ve ödeme sistemleri gibi konularda da size en geniş yelpazeye sahip servisi sunabilmemiz için de bu koşulların yerine gelmesi gerekiyordu.

Bununla beraber, Türkiye’den bağlanarak League of Legends oynayan oyuncu sayısını göz önüne aldığımızda, transfer sürecini oyuncular için en kolay hale getirebilmek adına Türkiye’den oynayan hesapların otomatik olarak transfer edilmesinin doğru olacağını düşündük. Bu konuda sizlerden gelen istekler de dikkate alındı; bu geçiş tamamen ücretsiz olarak bizler tarafından sizler için gerçekleştirilecek.

Türkiye Sunucusunda Oynamanın Avantajları Nelerdir?

League of Legends Türkiye Sunucusunda oynadığında;
• Tamamen Türkçe, 50’yi aşkın ses sanatçısı tarafından gerçekleştirilmiş şampiyon seslendirmeleri ve oyun içi içerik.
• Türkiye’deki ofisimizde çalışan Oyuncu Destek ekibi tarafından tamamen Türkçe verilecek oyuncu destek hizmeti.
• Riot Games tarafından düzenlenecek resmi turnuvalara katılabilme ve dünya çapındaki turnuvalarda ya da League of Legends Sezon elemelerinde Türkiye’yi temsil etme şansı,
• Türk Lirası ile Türkiye’de geçerli ödeme sistemlerinin kullanılabilmesi ve Türkiye’ye uygun fiyatlardan yararlanma imkânı.
• Türkiye’deki League of Legends oyuncuları ile aynı ortamda mücadele edebilmek,
• Belli dönemlerde gerçekleşecek Türkiye sunucusuna özel indirim ve kampanyalardan faydalanma şansı.

Ayrıca Türkiye sunucusuna transfer ile beraber pek çok özel fırsat ve hediyeler de senin olacak.

Hangi Sunuculardaki Hesaplar Aktarılacak?

Otomatik hesap aktarımları, oyuna kayıt tarihinden bağımsız olarak, 1 Ocak 2012’den itibaren EUNE ve EUW sunucularına Türkiye’den bağlanarak oynayan oyuncuları kapsayacaktır.

Hesabımdaki Her Şey Olduğu Gibi Aktarılacak mı?

Geçiş sürecinde aşağıdakiler aktarılacaktır;
• Karşılaşma sayısı ve istatistikleri
• IP/RP miktarı
• Şampiyonların ve Kostümlerin
• ELO derecen
• Rünlerin
• Kullanıcı Adın

Geçiş sürecinde aşağıdakiler aktarılamayacaktır;
• Arkadaş listesi
• Sihirdar Adı – Sihirdar adı’nın başka bir oyuncu tarafından alınmış olması durumunda yeni bir Sihirdar adı seçmen gerekebilir.

Türkiye Sunucusuna Aktarımda Verilecek Hediyeler

Tam sürüme geçiş sırasında otomatik aktarılan her hesaba, 1 ücretsiz sunucu aktarım bileti (bu bileti oyun içindeki Mağazaya girerek bedelsiz olarak alabilirsin.), 30 günlük IP/XP takviyesi, Olaf adlı Şampiyon ve Brolaf kostümü hediye edilecektir. Tekrar geri transfer olan hesaplardaki IP/XP takviyeleri 30 gün süresi bitene kadar aktif kalacaktır.

Yeni Hesap Açan Oyuncular da Hediye Alabilecekler mi?

Tam sürümde aramıza katılacak yeni oyuncularımıza da hediyelerimiz var! Her yeni hesaba 15 günlük IP/XP takviyesi, Tryndamere adlı Şampiyon ve Viking Tryndamere kostümü hediye edilecektir.

Hediyelerimi Ne zaman, Nasıl Alacağım?

Kapalı Beta’ya Katılmış Oyuncular
• Kapalı Beta Testine katılmış oyuncuların hediyeleri Türkiye sunucusu açıldığı gün e-posta yoluyla gönderilecektir. KBT hediyesi olarak verilecek Katarina adlı Şampiyon ve Kumfırtınası Katarina kostümü KBT’ye kayıt olurken kullanılan e-posta adresine hediye kodu olarak gönderilecektir.

Hesaplarını Aktarmış Oyuncular
• 30 Günlük IP/XP Takviyesi sunucuya ilk girişte aktif hale gelecektir. Transfer olan oyunculara verilecek Olaf adlı Şampiyon ve Brolaf kostümü ise transfer edilen hesap geri aktarım süresi olan 2 hafta sona erdikten sonra hesaplara otomatik olarak yüklenecektir.

Yeni Hesap Oluşturmuş Oyuncular
• 15 Günlük IP/XP Takviyesi sunucuya ilk girişte aktif hale gelecektir. Yeni hesap açıp oyuna başlayan oyunculara vereceğimiz Tryndamere adlı Şampiyon ve Viking Tryndamere kostümü ise oyuna ilk kez giriş yaptıktan kısa bir süre sonra hesaplarına otomatik olarak eklenecektir. Bu fırsat 31 Ekim’e kadar devam edecektir.

Ne Zamana Kadar Türkiye Sunucusuna Aktarılan Hesaplara Hediye Verilecek?

31 Aralık 2012 tarihine kadar hesabını Türkiye sunucusuna aktaran tüm oyunculara, 30 günlük IP ve XP Takviyesi, Olaf adlı Şampiyon ve Brolaf kostümü hediye edilecektir.

Eski Sunucuma Nasıl Geri Gidebilirim?

Türkiye sunucusuna transfer olduktan 2 hafta süre boyunca eski sunucuna Mağazadan ücretsiz 1 hesap aktarım bileti alarak geri transfer olabilirsin. Bu süre sonunda başka bir sunucuya hesap aktarımı bir süre mümkün olmayacaktır.

İlgili Haberler
Toplam Okunma Sayısı : 6.489


Yorumlar

Henüz yorum yapılmadı