LoL 2018 Yükselme Ligi Güncellemesi | Kayıt Ol, İndir, Oyna!
LoL 2018 Yükselme Ligi Güncellemesi Poster
LoL 2018 Yükselme Ligi Güncellemesi Poster

League of Legends Yükselme Ligi 2018 sezonu için önemli değişiklikler yapıldığını açıkladı. Turnuvanın yapılacağı alandan takım kısıtlamalarına, kural değişikliklerinden eleme tarihlerine kadar yapılan tüm değişikliklere haber içeriğinden ulaşabilirsiniz.
Faaliyet Tarihi:
15.11.2017

Türkiye’deki espor organizasyonlarının geliştirilmesi için League of Legends ile çok sayıda organizasyona imza atan Riot Games, 2018 sezonu için planlanan yükselme liginde bazı değişiklikler yaptığını duyurdu. Bu değişikliler ve gerekçeleri şu şekilde:

Lig Maçları Riot Türkiye Ofisinde

2018 yılı Yükselme Ligi maçları Şampiyonlar Ligi’nde olduğu gibi Riot Games’in Türkiye ofisinde yapılacak. Her oyuncunun eşit şartlarda ve profesyonel bir ortamda mücadele edebilmesi için bu değişikliği yapan ekip bu düzenleme ile hem izleyicilerin hem de oyuncuların daha adil ve keyifli bir tecrübe yaşamasını hedefliyor.

Her Ligde Tek Takım

Yapılan dğeişiklik ile birlikte Şampiyonlar Ligi veya Yükselme Ligi’nde takımlar aynı anda sadece 1 takım bulundurabilecek. Yeni yapısıyla beraber Yükselme Ligi de tam profesyonel bir lig olacak.

Açık Elemeler ve Yükselme Ligi’ne Katılım

2018 Yükselme Ligi Kış Mevsimi’nde 6 takım yer alacak. Bu 6 takımdan 3’ü 2017 Sezonu’ndan bu hakkı elde etmiş organizasyonlar, diğer 3 takım ise Yükselme Ligi Açık Elemeleri’nde mücadele ederek katılacak ekipler olacak.

Kasım ve Aralık aylarında 4 adet Yükselme Ligi Açık Elemesi gerçekleşecek. Bu elemelerde başarılı olup en yüksek puanı toplayan 3 takım 2018 Yükselme Ligi Kış Mevsimi’ne katılmaya hak kazanacak

Kurallar Hatırlatmaları

– Kaydolan bütün oyuncularının, turnuvaya kayıt oldukları hesaplarının Platin 5. Küme ve üstü olması gerekiyor.

– Yükselme Ligi boyunca takımların başlangıç beşlilerinde, Şampiyonlar Ligi’nde olduğu gibi en fazla 2 yabancı oyuncu oynayabiliyor.

– Takım kurma ve turnuva kayıtları, geçen sene olduğu gibi Riot Turnuva Platformu (diğer adıyla Battlegrounds) üzerinden yapılıyor. Bu süreç boyunca sistemdeki takımın idare edilmesinden ve turnuvalara kayıt olunmasından takım kaptanı sorumlu olacak.

Önemli Kural Değişiklikleri

– Altyapı oyuncusu: Açık Elemeler’de bir yaş sınırı yok. Ancak lig aşamasından itibaren takımların kadrolarında sadece 1 altyapı oyuncusu (17 yaş altında olup bir sonraki ŞL mevsiminin başlangıcında 17 yaşını doldurmayacak, Kış Mevsimi için örnek olarak doğum tarihi 11 Haziran 2001 tarihinden sonra olan) bulundurma hakkı var. Lig aşamasından itibaren takımların kadrolarında bulunan diğer oyuncuların hepsinin ya 17 yaşını doldurmuş olması, ya da doğum tarihinin 11 Haziran 2001 ve öncesinde olması, yani bir sonraki mevsimin başlangıcında 17 yaşını dolduracak olması gerekiyor.

– Her haftanın sonunda, ilk 16 takım yerine ilk 8 takıma puan verilecek.

– Açık Elemeler sırasında kadro kurallarına uygunluğu tespit etmek adına, oyunculara bilgilerinin toplanacağı formlar yollanacak ve takımların kadro uygunlukları bu formlar üzerinden kontrol edilecek.

– Açık Elemelere katılmadan önce iç yapılarını oturtmuş organizasyonlar ile iletişim kanallarını kuvvetlendirmek adına, bu takımların oyuncularının doldurarak takım yönetimlerini beyan edebilecekleri, bu sayede açık elemeler boyunca direkt olarak takım yönetimiyle iletişime geçmemizi sağlayacak takım sahibi bildirim formu da isteyen takımların kullanımına açık olacak.
Lig aşamasında mücadele eden takımların yedek oyuncu zorunluluğu 2’den 1’e indirilecek. Dolayısıyla her takımın aktif kadrosunda 5 başlangıç oyuncusu ve 1 yedek oyuncu bulundurması gerekecek.

Açık Eleme Tarihleri

4 adet açık elemenin gerçekleşeceği 2018 Yükselme Ligi Kış Mevsimi’nde eleme tarihleri şu şekilde:
1. Eleme: 29 Kasım – 1 Aralık
2. Eleme: 13 Aralık – 15 Aralık
3. Eleme: 20 Aralık – 22 Aralık
4. Eleme: 27 Aralık – 29 Aralık

Resmi duyurunun tamamına LoL Esport sayfasından ulaşabilirsiniz.

İlgili Haberler
Toplam Okunma Sayısı : 2.947


Yorumlar

Henüz yorum yapılmadı
Yorum Yaz!