Multiplayer Live Büyük İlgi Gördü! | Kayıt Ol, İndir, Oyna!
Multiplayer Live Büyük İlgi Gördü! Poster
Multiplayer Live Büyük İlgi Gördü! Poster

Multiplayer programı yapımcılarının gerçekleştirdiği Multiplayer Live etkinliği 7-8 Aralık tarihlerinde oyun severleri 24 saat boyunca internetten canlı yayında ağırladı. 16 yayıncının (streamer) bir araya gelerek oluşturduğu Multiplayer Live, açılış gününde toplamda 150.000 kişi tarafından izlendi.
Faaliyet Tarihi:
09.12.2013

Türkiye’de İlk Kez Bir Oyun Platformu Twitter Dünya Trend Topic Sıralamasında Üçüncü Oldu.

Cnn Türk’te Cuma gecelerini renklendiren program “Multiplayer”ın yapımcıları dünyada ilk kez gerçekleştirilen “Multiplayer Live” etkinliği ile 7-8 Aralık tarihlerinde oyun severleri 24 saat boyunca internetten canlı yayında ağırladı. Multiplayer yakın zamanda dünyaca ünlü oyun yayıncısı IGN’i Türkiye’ye getirerek ses getirmişti. Multiplayer, “Live” etkinliği ile dünya trend topic sıralamasında üçüncü olarak Türk oyun piyasasını sallamaya devam ediyor.

Bilgisayarında oyun oynayıp bunu canlı olarak yayınlayan 16 yayıncının (streamer) bir araya gelerek oluşturduğu Multiplayer Live, açılış gününde toplamda 150.000 kişi tarafından izlenirken, #multiplayerlive hashtag’ı Twitter üzerinden Dünya Trend Topic sıralamasında üçüncü, Türkiye sıralamasında ise 2. sıraya çıktı.

Multiplayer Live etkinliğinde 16 yayıncı dönüşümlü olarak 14 farklı oyun oynadı.

Murat Kosova da dünyanın en çok sevilen oyunlarından biri olan World of Warcraft yayınına evinden canlı bağlantı kurarak renk kattı. Türkiye’nin önemli e-spor takımlarından 10 sporcunun bir de gösteri maçı yaptığı etkinlikte izleyiciler yüz binlerce mesaj attı.

Multiplayer Live 24 saatlik yayını sırasında 153.000 tekil kişi tarafından toplam 260.656 kez izlendi. Toplam izlenme saati 30.581 olurken, izleyiciler 167.280 adet chat mesajı attılar. 24 saat süren yayın anlık olarak ortalama 1.294 kişi tarafından izlendi. 50 kişiye toplam 100 adet hediye dağıtıldı. Twitter’da yaklaşın 14 saat TT’de kalan #multiplayerlive hashtag’i ise tahminen 2.500.000 kişi tarafından görüldü.

Aylık 7.000.000 aktif MMO oyuncusu olduğu tahmin edilen Türkiye pazarı, hızla büyümeye devam ediyor. Senelik 500.000.000 doları aşan büyüklüğü ile Türkiye oyun pazarı yurt dışından büyük ilgi çekiyor. Son zamanda oyun severlerin daha fazla ilgilenmeye başladığı elektronik sporlar Multiplayer Live organizasyonu ile de böylece rüştünü ispat etmiş oldu.

Multiplayer Live her hafta sonu Cumartesi günleri 16 saat, Pazar günleri ise minimum 8 saat canlı yayın yapmaya devam edecek.
http://www.multiplayer.com.tr/live

Lansmanı Game Ekstra’da gerçekleşen, Logitech, Jedbang Collectibles, Mangır Kart, Gamer Market gibi markalardan 100 adet türlü hediyenin dağıtıldığı uykusuz Multiplayer Live yayıncıları ise şöyle idi:

Merthan Yalçın
Kerem Hünal
Murat “Ejderha” Sönmez
Ferit “wtcN” Karakaya
Ege “Fare Düşmanı” Sağın
Afşar Tuna “Pintipanda” Aksen
Şefik “Rocko” Akkoç
Kerim Bahadır “OxiChampion” Şeker
Necati “zeoNNN” Akçay
Turushan “Sleeep” Aktay
İlker “RazoRBlades” Karaş
Deniz “Dozkan” Özkan
Hüseyin “Theodorich” Güven
Serra “Baronez” Demirsoylu
Batuhan “Krank” Belik
Alp “Azelza” Sevsel
Onur “Scaty” Kaya

Multiplayer Live Yayıncı Fragmanı

Multiplayer Live Tanıtım Videosu

İlgili Haberler
Toplam Okunma Sayısı : 2.549


Yorumlar

Henüz yorum yapılmadı