Örümcek Kraliçe Elise LOL Türkiye’de | Kayıt Ol, İndir, Oyna!
Faaliyet Tarihi:
30.10.2012

Örümcek Kralıçe Elise

League of Legends tarihinde epey önemli bir yere sahip olan yeni şampiyon Örümcek Kraliçe Elise bugün yayınlanan güncelleme paketi ile aramıza katıldı. Fikir olarak üç yıl önce ortaya atılan Elise‘i, hakkıyla gerçekleştirebilmek için bir hayli çaba harcadıklarını belirten Riot Games ekibi, uzun bekleyişin sonunda Elise‘i oyunseverlerle buluşturdu. Biçim değiştiren bir şampiyon olarak ortaya çıkan Elise; isterse ihtişamlı bir büyücüye, isterse ölümcül, suikastçi bir örümceğe dönüşebiliyor.


Elise’in Yetenekleri (İnsan Halindeyken)

  • Örümcek Sürüsü (Pasif): Elise İnsan Hali’ndeyken büyüleri bir rakibe yapıldığında, kullanılmak üzere bir örümcek yavrusu oluşur.
  • Nörotoksin: Elise hedefe, o anki Can puanının bir kısmı kadar hasar verir.
  • İntihar Örümceği: Elise, bir hedefe yaklaştığında patlayan, içi zehir dolu bir örümcek yavrusu gönderir.
  • Koza: Elise, isabet ettiği ilk rakibi sersemleten bir yetenek atışı yapar.
  • Örümcek Hali: Elise korkunç bir örümceğe dönüşür ve yeni yetenekler kazanır. Elise Örümcek Hali’ndeyken saldırıları fazladan büyü hasarı verir; Hareket Hızı, Zırhı ve Büyü Direnci artar. Ultisine verdiği her seviye, fazladan bir örümcek yavrusu çağırabilmesini sağlar.

Elise’in Yetenekleri (Örümcek Halindeyken)

Elise, örümcek yavrularını yanında savaşmaya çağırır. Örümcek yavruları fiziksel hasar verir ve birden çok hedefe vuran yeteneklerden, almaları gerekenden daha az hasar alırlar.

  • Zehirli Isırık: Elise hedefine doğru atılarak onu ısırır, yavaşlatır ve Can değeri ne kadar eksikse bununla orantılı olarak fazladan hasar verir.
  • Eklembacaklı İstilası: Elise ve örümcek yavrularının Saldırı Hızı artar. Yavrular her saldırdıklarında Elise’i iyileştirir.
  • Örümcek İnişi: O Rakibe hedeflendiğinde: Elise’le yavruları havaya sıçrayıp rakip bir hedefin üstüne iner.
  • Zemine hedeflendiğinde: Elise’le yavruları havaya sıçrar ve iki saniyeliğine hedeflenemez. Havadayken yakındaki bir rakip hedefe tıklarsanız onun üstüne iner.
  • İnsan Hali: Elise insana dönüşür ve yeni yetenekler kazanır. Ultisine verdiği her seviye, fazladan bir örümcek yavrusu çağırabilmesini sağlar.

Biçim değiştiren tüm şampiyonlar gibi Elise’i de başarıyla oynayabilmek için birbirinden farklı iki yetenek setini dengede tutabilmek gerekiyor. Ancak Örümcek Kraliçe’nin iki farklı hali, ayrı ayrı ancak birbirini tamamlayan iki rolü yansıtıyor. Bu yönüyle benzer şampiyonlardan oldukça farklı. Menzilli ve yakın dövüş yetenekleri arasında duraksamadan geçebilmeyi gerektiren Jayce’in ya da puma halinin hareket yeteneğini menzilli saldırıları için mesafe bırakmakta kullanan Nidalee’nin aksine, Elise’in yetenek setleri belirgin bir şekilde büyücü ve suikastçı olarak birbirinden ayrılıyor.

Elise insan ve büyücü halindeyken, rakiple arasındaki mesafeyi kısa bekleme süresi olan hasar büyüleriyle ve kitle kontrol yetenekleriyle koruyor. Büyüleri sayesinde canı yüksek olan hedefleri yorarak, örümcek haline dönüştüğünde acımasız bir şekilde işlerini bitirmeye hazırlanıyor. Bu oyun tarzının temel taşı, rakibin o an kalan canına bağlı olarak hasar veren Nörotoksin. Bu haldeyken ayrıca, her büyü yaptığında yanında bir örümcek yavrusu oluşuyor. Öldürdüğünüz minyon sayısını artırmaya zaman ayırmak, mükemmel suikastlar gerçekleştirmenin en önemli koşullarından biri.

Elise örümcek ve suikastçı haline dönüştüğünde, yetenekleri tamamen farklı bir havaya bürünüyor. Yakın dövüş yeteneklerine pek çok artı alıyor ve yavru örümcekler rakiplerine hızla hasar vermesine aktif olarak katkıda bulunmaya çalışıyor. Örümcek İnişi kullanarak savaş alanının üstüne yükselerek gözden kayboluyor ve kısa bir süreliğine hedef alınamıyor. Havadayken, yakınında bulunan bir hedefin üstüne inip bu hedefin etrafını yavrularıyla sarıyor. Kontrol ettiği örümceklerin Saldırı Hızını Eklembacaklı İstilası ile arttırırsa, etrafı sarılmış bir düşmana kısa sürede ağır hasar vererek, Zehirli Isırık’la işini bitirirken kendisini savunamayacak hale getiriyor.

Örümcek Kraliçe’den en yüksek verimi alabilmek için, hem insan hem örümcek formunu etkin bir şekikde kullanmak gerekiyor.

İlgili Haberler
Toplam Okunma Sayısı : 5.316


Yorumlar

Henüz yorum yapılmadı