OSVR 15 Yeni Oyun Duyurdu! | Kayıt Ol, İndir, Oyna!
OSVR 15 Yeni Oyun Duyurdu! Poster
OSVR 15 Yeni Oyun Duyurdu! Poster

Sanal gerçeklik teknolojisinin gelişmesi ve yaygınlaşması için faaliyetlerde bulunan Açık Kaynaklı Sanal Gerçeklik Oluşumu (OSVR), oyun geliştiricilerine sunduğu kaynaklar ile VR destekli oyun sayısının artması için önemli adımlar atıyor. Yeni duyurulan VR oyunları ve çıkış tarihlerine haber içeriğinden ulaşabilirsiniz.
Faaliyet Tarihi:
02.09.2016

Dünyanın en büyük açık kaynaklı sanal gerçeklik kurulu olan OSVR’ın (Open Source Virtual Reality) kurucu ortağı Razer, 15 yeni oyunun OSVR ekosisteminde yayınlanmak üzere hazır olduğunu duyurdu. Yeni oyunlar, geçtiğimiz günlerde duyurulan OSVR Geliştirici Fonu’ndan (OSVR Developer Fund) destek ve pay almak isteyen adayların yaptığı yüzlerce başvuru arasından seçildi. Söz konusu fon, 5 milyon dolarlık yatırımı geliştirici topluluğuna açan ve VR içeriğini evrensel bir şekilde ulaşılabilir hale getirmeyi amaçlayan bir içerik ivmelendirme programı. Fon, CDF Starfighter, PolyRunner gibi birçok oyunu, OSVR ekosistemindeki tüm VR cihazlarına uyumlu hale gelmeleri için destekliyor.

Razer’da OSVR Lead olarak görev alan Christopher Mitchell şunları söylüyor: “OSVR Geliştirici Fonu’na yapılan çok sayıda başvuru, açık bir ekosistemin VR geliştiricileri için ne kadar önemli olduğunun bir işareti. Şu anda teşvik edip büyüttüğümüz ilk evre başarısından ilham almış daha fazla heyecan verici inovasyonu dört gözle bekliyoruz.”

İkinci bir daha geniş yayın listesi şu anda yeşil ışık aşamasında ve önümüzdeki günlerde bunların da duyurusu yapılacak. Tüm bu oyunlar, platformda halihazırda bulunan Elite: Dangerous ve Project CARS gibi oyunların da olduğu oyun kütüphanesine katılacak ve SteamVR desteğine sahip olacaklar. Platformda oyunlar dışında WebVR ve çeşitli medya oynatıcılar gibi başka içerikler de bulunuyor.

Hazır OSVR Oyunları

– Descent: Underground – Descendent Studios; hazır
– Radial-G: Racing Revolved – Tammeka Games; hazır
– PolyRunner – Lucid Sight; hazır

2016’da Yayınlanacak OSVR Oyunları

– Abduction – Red Iron Labs; 31 Ekim 2016
– RC Soccer VR ve StarDrone VR – Beatshapers; Q4 2016
– Redout – 34BigThings; Eylül 2016
– The Brookhaven Experiement – Phosphor Games, Q4 2016
– Alice VR – Carbon Studios; Ekim 2016
– A-10 – Futuretown; Q4 2016
– CDF Starfighter – Mad About Games Studios Ltd.; Eylül 2016

2017 / TBA OSVR Oyunları

– Limb – Interdiction Studios; Q4, 2017
– Theme Park Studio – Pantera Game Studio; TBA
– Infinite – Project: Gateway VR Studios GmbH; TBA
– The Hum: Abduction – Totwise Studios; TBA

Tüm mevcut ve gelecekte yayınlanacak OSVR deneyimleri için: http://www.osvr.org/featured.html
Fondan faydalanmayı isteyen bir içerik geliştirici iseniz, şu adresten bilgi alabilirsiniz: http://www.osvr.org/fund.html
HDK sahiplerinin oyunlara kolay ulaşımını sağlayan HDK Windows Installer’ın beta versiyonu için: http://www.osvr.org/getting-started.html adresini ziyaret edebilirsiniz.

İlgili Haberler
Toplam Okunma Sayısı : 3.120


Yorumlar

Henüz yorum yapılmadı
Yorum Yaz!