Point Blank 3.Sezon Final Etkinliği | Kayıt Ol, İndir, Oyna! /*Google DFP*/
Point Blank 3.Sezon Final Etkinliği Poster
Point Blank 3.Sezon Final Etkinliği Poster

Sevilen MMOFPS oyunu Point Blank'in 3. sezon turnuvalarında sona gelindi! 8 takımın kıyasıya mücadele edeceği final etkinliğinde şampiyon olan takım 10.000TL'lik para ödülünün yanı sıra ve PBIC 2015'te Türkiye'yi temsil etme hakkı kazanacak. Final tarihi ve diğer detayları haberin devamında bulabilirsiniz.
Faaliyet Tarihi:
13.09.2015

Türkiye, Azerbaycan ve Orta Doğu’nun en iyi FPS oyuncuları şampiyonluk için savaşıyor!

Türkiye’nin en iyi online bilgisayar oyunlarından Point Blank, 3. Sezon turnuvasını muhteşem bir finalle 13 Eylül 2014 Pazar günü Yapı ve Endüstri Merkezi / Fulya – Beşiktaş’da gerçekleştiriyor.

Point Blank Dünya Şampiyonası’nda Son Viraj

Yılın en büyük turnuva organizasyonlarından olan Point Blank 3. Sezon turnuvası finalinde ilk iki sezonun şampiyonları Azzuro ve Keskin Esports Club takımlarının yanı sıra, Azerbaycan ve Orta Doğu ülkelerinden gelecek takımlar ile birlikte bölgenin en iyi 8 e-Spor takımı, hem 10.000 TL’lik şampiyonluk ödülü, hem de 10 – 11 Ekim tarihlerinde Endonezya’da yapılacak olan PBIC 2015 (Point Blank International Championship – Uluslararası Point Blank Şampiyonası 2015)’e katılıp 50.000 $’lık büyük ödülü kazanmak için savaşacaklar.

Türkiye, Azerbaycan ve Ortadoğu’nun en iyi profesyönel e-Sporcuları’nın karşı karşıya geleceği bu muhteşem etkinliğe tüm oyun severler davetli. Etkinliğe gelen tüm ziyaretçiler birbirinden heyecanlı geçecek maçları canlı olarak izleyebilecek ve bunun yanı sıra çeşitli çekiliş ve etkinliklerle hediyeler dağıtılacak. Bu hediyeler arasında tüm Point Blank severlerin rüyası olan Barrett için tam bir yıllık kuponun yanı sıra izleyiciler en sevilen ekipmanlardan da kazanma şansını yakalayacak. Ayrıca, gün boyunca Şişli Cevahir Alışveriş Merkezi’nden kalkacak servisler ile etkinlik alanına ücretsiz ulaşım sağlanabilecek.

Etkinliğe gelemeyecek olan oyun severler, tüm maçları canlı olarak PBTV’den (youtube.com/pbespor) takip edebilir ve dağıtılacak binlerce ürün koduna sahip olabilirler.

100.000 TL değerinde ürünün dağıtılacağı bu e-spor etkinliğinde, turnuvada dağıtılacak nakit para ödülü ise toplamda 22.000 TL olacak. Şampiyon takım 10.000 TL’lik nakit para ödülü yanı sıra 10 – 11 Ekim tarihlerinde Jakarta / Endonezya’da düzenlenecek PBIC 2015’te ülkemizi milli takım olarak temsil etme şerefine erişecek.

Finalde Mücadele Edecek Takımlar

– Azzuro: Türkiye
– Keskin Esports Club: Türkiye
– Azzuro OldSchool: Türkiye
– Outlaw: Orta Doğu
– 3D Gamers: Azerbaycan
– GoldenPazarCom: Türkiye
– GamersWorld: Türkiye
– Confidence: Türkiye

PBIC Nedir?

PBIC, Point Blank International Championship (Uluslararası Point Blank Şampiyonası), Point Blank‘in yapımcısı olan Zepetto’nun, aralarında Türkiye’nin de bulunduğu 16 ülkedeki en profesyonel e-Spor takımlarını davet ederek, her yıl farklı bir ülkede kıyasıya bir mücadeleye tanık olan Dünya’nın en önemli e-Spor organizasyonlarından biridir.

PBIC Tarih ve Kazananları

PBIC 2011 Seul / Güney Kore– Şubat 2011: Team Tayland – MITH
PBIC 2012 Bandung / Endonezya – Mayıs 2012: Team Endonezya – FPF REAL186
PBIC 2013 Bangkok / Tayland – Kasım 2013: Team Rusya – AOEXE
PBIC 2014 Istanbul / Türkiye – Eylül 2014: Team Rusya – AOEXE
PBIC 2015 Jakarta / Endonezya – Eylül 2015

İlgili Haberler
Toplam Okunma Sayısı : 1.737


Yorumlar

Henüz yorum yapılmadı