Point Blank Türkiye Ekibi Tayland’ı Salladı! | Kayıt Ol, İndir, Oyna!
Faaliyet Tarihi:
07.10.2013

Milli temsilcimiz DarkPassage.Kaspersky uluslararası arenada tarihi bir başarıya imza attı. 5 – 6 Ekim tarihleri arasında Tayland’ın Bangkok Kentindeki Central World’de Uluslararası Bilgisayar Oyunu Turnuvası (PBIC – Uluslararası Point Blank Turnuvası) düzenlendi. Üçüncü kez bir Türk takımı resmi olarak uluslararası düzeyde gerçekleşen Point Blank turnuvasında Milli takımlar seviyesinde yerini aldı. Turnuvaya 8 ayrı ülke katılım gösterdi (Rusya, Endonezya, Türkiye, Tayland[Ev sahibi olmaları sebebiyle 2 takımla katılım gösterdiler], Brezilya, Tayvan, Venezuella ve Filipinler). Uluslararası Point Blank Şampiyonası’na katılan takımlar ise 50.000 dolar para ödülünün de sahibi oldu. Turnuvayı 5.000’den fazla oyun sever yerinden izleme şansını da buldu ve 10.000’i aşkın seyirci de canlı yayınla bu heyecana ortak oldu.

Turnuvada yaşananlar:

Takımımız, ilk grup maçında Tayvan temsilcisi OWM yi “MidTown” haritasında 10-3 mağlup etti. 2. Maçında ise Tayland temsilcilerinden olan Innovate’i “Çöl Fırtınası” haritasında 9-7’lik skorla geçmeyi başaran temsilcimiz, gruplardaki son maçında Rusya temsilcisi AoeXe’ye 10-6 kaybederek gruplardan 2. çıktı. Yarı Finalde Endonezya temsilcisi GuardianForce ile karşılaşan ekibimiz “DownTown” haritasında 9-7 ve “StormTube” haritasında 7-5 kaybederek Final şansını yitirdi. 3-4.lük maçında için ise ikinci Tayland temsilcisi MITH.GlamoRousCrazy’e “Çöl Fırtınası” haritasında 7-3 mağlup olan DarkPassage, 2. Harita olan “BlowCity”de güzel bir performans sergilese de rakibine uzatmalarda 9-5 yenilerek turnuvaya veda etti ve 60.000 baht’lık 4.lük ödülünün sahibi oldu. Turnuva’yı gruplarda takımımızı mağlup eden Rusya milli temsilcisi AoeXe takımı kazandı. Turnuva boyunca çeşitli etkinlikler ve görsel şovlarla renklenen Point Blank Uluslararası Turnuvası, Dünya medyasında yer aldığı kadar Türkiye’de de geniş yer bulmaya devam ediyor.

Ülke basını Point Blank Milli Takımımızı Tayland’da yalnız bırakmadı

Turnuva boyunca Show TV ekibi de Point Blank Türkiye Milli Takımını yalnız bırakmadı. Oyuncu röpörtajları ve video kayıtları ile desteklerini esirgemeyen Show TV ekibi online oyunların etkisinin nasıl bu kadar hızla büyüdüğünün haberini yaptı. Çok yakında Show TV ana haber bülteninde Point Blank Uluslararası Şampiyonası ile ilgili tüm detaylara ulaşabileceksiniz.

Bu arada Point Blank ile elektronik sporlarda sayısız başarıya imza atan Nfinity Games’in yeni oyunu Heroes of Newerth çok yakında Türkçe olarak servis edilmeye başlayacak. Heroes of Newerth (HoN), ülkedeki tüm profesyonel oyunculara hitap edecek ve gerçekleştireceği yurt içi ve yurt dışı turnuvalarla bir hayli konuşulacak gibi.

İlgili Haberler
Toplam Okunma Sayısı : 20.761


Yorumlar

1 yorum yapıldı