Steam’de TL Dönemi Başladı! | Kayıt Ol, İndir, Oyna! /*Google DFP*/
Steam'de TL Dönemi Başladı! Poster
Steam'de TL Dönemi Başladı! Poster

Popüler oyun platformu Steam TL ödeme sistemine geçiş yaptı. Türkiye'den yapılan alışverişler artık mobil ödeme, havale, PTT, kredi kartı gibi seçenekler ile Türk Lirası kullanılarak yapılabilecek. Kur ve diğer bilgileri yazının devamında bulabilirsiniz.
Faaliyet Tarihi:
22.10.2014

Popüler oyun platformu Steam geçtiğiniz günlerde duyurduğu Türk Lirası ile alışveriş seçeneğine 22 Ekim’in ilk saatlerinden itibaren geçti. Türkiye’den giriş yapan tüm kullanıcılar artık mobil ödeme ile çok sayıda yerli banka ve PTT gibi seçenekleri kullanarak Türk Lirasıyla oyun alabilecek.

Dolar Kuru Sürprizi

Türk Lirasına geçişte dolar kurunun 2,00TL’den hesaplanması beklenirken bu tutarın 2,00TL’nin altında kaldığını görmek tüm Steam kullanıcıları için sürpriz oldu. İlginç olan ise kurun sabit hesaplanmaması; örneğin normal fiyatı 9.99$ olan Botanicula 18,00TL’den (kur:1.8TL) satışa sunulurken, 14,99$ olan The Legend of Korra 24,00TL olarak (kur:1,6TL) karşımıza çıkıyor. Bu konu hakkında şu an için herhangi bir duyuru yapılmazken, oldukça avantajlı duruma gelen oyunları fırsat varken kaçırmamanızı tavsiye ediyoruz.

Mobil Ödeme Seçeneği

Yeni ödeme seçeneği olarak karşımıza çıkan mobil ödeme Turkcell aboneleri tarafından kullanılabilmekte. Mobil ödeme ile yapılan alışverişlerde ödeme talimatından sonra cep telefonunuza gelen SMS’i “onay” yazarak yanıtlamanız yeterli. Detayları buraya tıklayarak inceleyebilirsiniz.

İlgili Haberler
Toplam Okunma Sayısı : 1.938


Yorumlar

Henüz yorum yapılmadı