Wargaming İle Dornier 17 Sergisi Tüm Dünyada! | Kayıt Ol, İndir, Oyna!
Faaliyet Tarihi:
29.01.2014

Wargaming ve İngiliz Kraliyet Havacılık Müzesi, Dornier 17 sergisini, sanal gerçeklik uygulaması ile dünya çapına yaydı.

Wargaming, halen İngiltere Cosford, Shropshire’daki Kraliyet Havacılık Müzesi’nde sergilenmekte olan Dornier 17 uçağı için geliştirilen artırılmış gerçeklik uygulamasını piyasaya sürdü.

Wargaming, Kraliyet Hava Kuvvetleri Müzesi ile çalışarak, hayattaki son Dornier DO17 uçağını kurtarmak için 2013 yılının Ekim ayında yola çıkmıştı. Wargaming.net Uygulama Alanı’nın açılışından sonra ziyaretçiler uçağın yenilenme sürecini yerinde incelerken, bir yandan uçağın II. Dünya Savaşı’ndaki önemli rolünü ve ilginç geçmişini öğrenme fırsatı buluyordu.
Yeni artırılmış gerçeklik uygulaması Apparition sayesinde kullanıcılar hem Dornier’ı Müzenin üzerinde uçarken görebilecek, hem de tarihsel bilgilerine ulaşabilecekler.

Apparition uygulamasının çıkışını kutlamak için İngiliz Kraliyet Havacılık Müzesi ve Wargaming, kullanıcılara Dornier 17’yi kendi yaşadıkları yerde görüntüleyen ilk kişiler olmaları için çağrıda bulunuyor. Uygulamayı kullananlar, dünyanın dört bir yanındaki sanal mekanlarda Dornier 17’nin fotoğrafını çekip görüntüleyebilirler ve bu fotoğrafları web üzerinden yükleyerek 2014’te yine Kraliyet Havacılık Müzesi’nde açılacak olan bir sonraki Wargaming.net Uygulama Alanı’nda sergileme şansını yakalayabilirler.

Wargaming Özel Projeler Direktörü Tracy Spaight: “Dünyanın her köşesinde dijital içerik dağıtımı konusunda uzmanlaşmış küresel bir oyun şirketi olarak, Kraliyet Hava Kuvvetleri Müzesi ile ortak çalıştığımız için mutluyuz.” dedi ve sözlerine şöyle devam etti: “Dornier’ı müze duvarlarının dışarısına çıkartmak ve dünyadaki tüm insanların ayağına kadar getirmek gerçekten çok büyük ve muhteşem bir deneyim”.
Apparition uygulaması, sanal uçak yerleri, başvuru süreci ve daha fazla bilgi için lütfen http://www.do17.co. adresini ziyaret edin.

Dornier 17 Kurtarma Operasyonu Hakkında

2013 yılının Haziran ayında dünya, Alman Dornier Do 17 bombardıman uçağının su yüzüne çıkarılışına, İngiltere kıyılarının üç mil açığında bulunan Goodwin Sands sularında tanık oldu. 1500’den fazla Dornier 17 bombardıman uçağı üretilmişti. Çift kanat yapısı, uçağın dar gövdesi ve omuz üzerine yerleşik motoru ile Dornier, ayırt edici silüeti sayesinde “uçan kalem” olarak anılmaktadır. İngilizlerle yapılan savaş sırasında Luftwaffe (Dönemin Alman Hava Kuvvetleri) tarafından 400’den fazla uçak kullanılmıştır.Cosford, RAF Müzesi’nde bulunan Dornier ve gösterimdeki diğer uçaklar hakkında daha fazla bilgi için www.rafmuseum.org’u ziyaret edebilir ya da 01902 376200 numaralı telefonu arayabilirsiniz.

Detaylı Bilgi için: www.wgdo17eu.com

Wargaming Hakkında

Wargaming, ücretsiz devasa çevrimiçi pazarının liderlerinden biri ve ödüllü bir çevrimiçi oyun geliştiricisi ve yayıncısıdır. 1998 yılında özel bir şirket olarak kurulan Wargaming, piyasaya 15’ten fazla oyun sürmüştür. Wargaming şu anda, 20. yüzyıl savaş konseptini temel alan, zırhlı tankların başrolde olduğu World of Tanks, uçak savaşı simülasyonu World of Warplanes ve deniz savaşı simülasyonu World of Warships gibi takım bazlı çevrimiçi devasa savaş oyunları serisine odaklanmıştır. Wargaming, tüm seriyi (bu üç oyunu) bir araya getirerek online savaş evreninin merkezi hâline gelecek olan Wargaming.net servisini duyurmuştur

Resmi Web Sitesi:
www.wargaming.com

İlgili Haberler
Toplam Okunma Sayısı : 2.807


Yorumlar

Henüz yorum yapılmadı