Wargaming & Melesta Games İşbirliği | Kayıt Ol, İndir, Oyna!
Wargaming & Melesta Games İşbirliği Poster
Wargaming & Melesta Games İşbirliği Poster

Beyaz Rusya'daki en büyük mobil oyun geliştiricilerinden biri olan Melesta Games ile stratejik bir ortaklığa başladığını duyuran Wargaming, bu hamlesiyle birlikte mobil oyun piyasasında da iddialı olduğunun sinyallerini vermiş oldu. Bu önemli işbirliğiyle ilgili detayları haberin devamında bulabilirsiniz.
Faaliyet Tarihi:
22.05.2015

Beyaz Rusya’daki en büyük mobil oyun geliştiricilerinden biri olan Melesta Games ile stratejik bir ortaklığa başladığını duyuran Wargaming, bu hamlesiyle birlikte mobil oyun piyasasında da iddialı olduğunun sinyallerini vermiş oldu. Bu önemli işbirliğiyle ilgili detayları haberin devamında bulabilirsiniz.

İki güçlü oyun şirketi, stratejik işbirliği için el sıkıştılar

22.05.2015 – Wargaming, Beyaz Rusya’nın önde gelen mobil geliştiricilerinden Melesta Games ile stratejik bir ortaklığa imza attığını açıkladı. Wargaming için mobil piyasadaki yerini sağlamlaştırmak öncelikli bir hedef olduğundan, sözü geçen işbirliği sayesinde şirket bu alanda oldukça sağlam bir adım atmış oluyor. Wargaming ayrıca mobil oyunları için farklı iş modelleri üzerinde çalışmalar yapmak adına da önemli bir avantaj elde etmiş durumda.

Konuyla ilgili Wargaming Başkan Yardımcısı Andrey Yarantsau, “Melesta Games ile iş ortaklığı yapmak bizim için son derece doğal bir seçimdi zira mobil oyunlar söz konusu olduğunda mükemmel bir portfolyoları var. Ayrıca deneyimli pek çok elemanları bulunuyor ve Wargaming’in Minsk’te bulunan stüdyosuna da epey yakın konumdalar. Bu durum, iş akışımızı oldukça kolaylaştıracak. Hepimiz bu güç birliği için çok heyecanlıyız.” seklinde konuştu.

Ortaklık sayesinde Wargaming, oyun yayıncılığı konusundaki deneyimlerini Melesta Games ile paylaşacak ve projelerini destekleyecek. Her iki şirketin de karşılıklı olarak gelişmesi hedeflenirken Melesta Games de asıl alanı olan mobil için casual oyunlar geliştirmeye devam edecek.

Melesta Games dünya çapında 60’dan fazla ülkede 11.000.000’u aşkın kullanıcıya sahip bir mobil oyun geliştiricisi. 2007’de kurulan stüdyo, aralarında Toy Defense ve Farm Frenzy’nin de bulunduğu 20’den fazla projeye imza atmış durumda.

“Bu ortaklık bizim için oldukça önemli bir adım” diyen Melesta Games’in kurucusu Alexey Meleshkevich, Wargaming gibi bir şirketle iş birliği içinde oldukları için heyecanlı olduklarını belirtti.

Wargaming Hakkında

Wargaming, ücretsiz devasa çevrimiçi pazarının liderlerinden biri ve ödüllü bir çevrimiçi oyun geliştiricisi ve yayıncısıdır. 1998 yılında özel bir şirket olarak kurulan Wargaming, piyasaya 15’ten fazla oyun sürmüştür. Wargaming şu anda, 20. yüzyıl savaş konseptini temel alan, zırhlı tankların başrolde olduğu World of Tanks, uçak savaşı simülasyonu World of Warplanes ve deniz savaşı simülasyonu World of Warships gibi takım bazlı çevrimiçi devasa savaş oyunları serisine odaklanmıştır. Wargaming, tüm seriyi (bu üç oyunu) bir araya getirerek online savaş evreninin merkezi hâline gelecek olan Wargaming.net servisini duyurmuştur.

Melesta Games Hakkında

Melesta Games 60’tan fazla ülkede milyonlarca oyuncusu bulunan bir casual oyun geliştirme stüdyosudur. Son 5 yıl içinde PC, Mac, iOS, Android, Windows Phone ve konsol gibi çok farklı platformlar için geliştirilen 30’un üzerinde projeyi portfolyosuna eklemiştir.

Yaratıcı ve profesyonel bir ekiple ilerleyen Melesta Games, farklı platformlar için ortaya çıkan yeni teknolojilere uyum sağlamakta oldukça başarılı olmasıyla öne çıkmaktadır. Stüdyo, eğlenceli oyun fikirlerini tüm oyun dünyasına yaymak için canla başla çalışmaktaya devam etmektedir.

İlgili Haberler
Toplam Okunma Sayısı : 2.550


Yorumlar

Henüz yorum yapılmadı