Wolfteam Kadınlar Gününü Kutluyor! | Kayıt Ol, İndir, Oyna!
Wolfteam Kadınlar Gününü Kutluyor! Poster
Wolfteam Kadınlar Gününü Kutluyor! Poster

Türkiye'nin en çok oynanan MMOFPS oyunlarından biri olan Wolfteam, 8 Mart dünya kadınlar gününde ülkemizde şiddete ve tacize maruz kalan kadınları anarak bu olumsuz duruma dikkat çekmeyi hedefliyor. Konuyla ilgili tüm detayları haberin devamında bulabilirsiniz.
Faaliyet Tarihi:
08.03.2015

Değerli Wolfteam Oyuncusu,

Kadın istismarı son yıllarda ülkemizin kanayan yarası haline gelmiş bir konu. Kadını korumaya yönelik yasalara rağmen ardı arkası kesilmeyen ve çığ gibi büyüyen bu durum her geçen gün daha da ciddi bir hal almakta.

Gazetelerin 3. sayfa haberlerinde sıklıkla gördüğümüz kadın cinayetleri ülkemizde bulunan çok daha büyük bir sorunun sadece görünen bir kısmı. Son günlerde Özgecan Aslan cinayeti ile tekrardan gündemin üst sıralarına taşınan kadına yönelik saldırılar konusu çözümlenmiş olması gereken bir sorun. Töre ve namus cinayetleri kisvesi altında gerçekleştirilen bu canice olaylar dizisine bir dur denmesi gerektiği yıllardır dile getirilen bir durum. 2008 yılında kadın cinayetlerine 80 kadın kurban giderken daha 2015’in 2. Ayında 55 kadın bu canice saldırılarda hayatını kaybetmiştir.

Sadece bu istatistik bile durumun ne kadar kötüye gittiğini göstermekte. Kadına yönelik istismarı sadece cinayetlerle sınırlamak bu konuya at gözlükleri ile bakmak olur. Sözle saldırı, taciz, tecavüz, dayak ve hatta kullanıyor olabileceğimiz “öyle giyinirsen böyle lafı yersin”, “yüz verirsen astarını ister olacağı o” gibi cümleler ile uyguladığımız psikolojik baskı kadının hayatını cehenneme çeviren şiddetin sadece birkaç yöntemi. İstatistiklere bakarsak her gün bir kadının bu alçakça cinayetlere kurban gittiği, onlarcasının darp edildiği veya tecavüze uğradığı gibi pek de hoş olmayan bazı gerçekler söz konusu. #sendeanlat etiketi altında kadınlarımızın anlattıkları olayların sadece küçük bir kısmı olduğunu düşünürsek ülkemizde bu sorunun ne kadar yürek dağlayıcı bir hal aldığını anlayabiliriz.

Wolfteam Kadınlar Gününü Kutluyor Poster

Hepimizin bir kadın tarafından dünyaya getirildiği, neredeyse yine hepimizin eşlerinin birer kadın olduğu, bazılarımızın kardeşlerinin olduğu düşünüldüğünde bu konuda daha bilinçli olmamız gerektiğinin farkına varmalıyız. Biz kendimiz bu duruma bir son vermeli, bu konuda çevremizi bilinçlendirmeliyiz. Kadın istismarı nedeniyle hayatını kaybeden kadınlardan biri bizim ailemizden de olabilirdi, bunu unutmamamız gerekli. Böyle düşündüğümüzde bu acıyı yaşama ihtimalinin ne kadar yüksek olduğunu görebiliriz.

Biz de Wolfteam ekibi olarak bu konuya dikkat çekmek ve kınamak, Kadınlar Gününde bir daha bu günü kutlama fırsatı bulamayacak kadınları anmak için sunucularımızın isimlerini değiştiriyoruz. 5 Mart Perşembe günü itibariyle sunucularımızın isimleri kadın cinayetlerine kurban giden talihsiz kadınların isimleriyle değiştiriyoruz. 1 ay boyunca bu kadınların isimlerini taşıyacak olan sunucu isimleri ile en azından oyuna giren oyuncularımızın dikkatlerini çekmeyi istiyor, girdikleri sunucunun isimlerini merak ederek araştırmalarını ve kadına yönelik istismar sonucu hayatını kaybeden kişileri az da olsa tanımalarını istiyoruz. Bilinçlenme ve bilinçlendirmenin azı, çoğu olmayacağının farkındayız. Bu konuda yapılan tüm çalışmalara elimizden geldiğince yardımcı olmak istiyoruz. Yazıya son verirken Kadın Hakları’nı Türkiye’ye getiren ve sözleri ile hala yolumuzu aydınlatmakta olan Türkiye’nin kurucusu ve kadın haklarının ilk savunucusundan bir alıntı yapmak istiyoruz;

İnsan topluluğu kadın ve erkek denilen iki cins insandan mürekkeptir. Kâbil midir ki, bu kütlenin bir parçasını ilerletelim, ötekini ihmal edelim de kütlenin bütünlüğü ilerleyebilsin? Mümkün müdür ki, bir cismin yarısı toprağa zincirlerle bağlı kaldıkça öteki kısmı göklere yükselebilsin?” Mustafa Kemal ATATÜRK

Sunucularımızın isimlerini aşağıdaki cinayet kurbanlarının isimleri ile değiştirdik. Umarız ki başlattığımız bu bilinçlenme-bilinçlendirme çalışması farkındalık denizine atılan bir taş olur, o küçük dalgalar diğerlerine katılarak herkese ulaşır.

Özgecan ASLAN, Münevver Karabulut, Güldünya Tören, Hatice Vanlı, Serap Atak, Leyla Salman, Bircan Çatal Toptaş, Nurcan Bıyıklı, Hayriye Suna, Hatice Topçu, Hadiya Al Casım, Nurten Çelikbaş, Havva Boyacı, Çiğdem Çeledir, Medine Taşkın, Nuran Dutlu, Saniye Ulukaya, Dudu Çapar, Pınar Güneş, Fareset Çakır, Azime Erdoğmuş, Öznur Ocaklı, Özlem Durmuş, Mekkiye Özdemir, Nesrin özdemir, Duygu özdemir, Meryem Yılmaz, Hanife Durmuş, Şule Tirimoğulları, Nazife Karlılar, Hüsne Aslan, Sabiha Teskiricioğlu, Şule Cımbılaz, Türkan Alkaya, Şölen Doğan, Mehtap Özcan, Yeliz Özcan, Merve İnce, Meral Engin, Tuba Arık, Meryam Artan, Gönül Yıldırım, Aysun Açıkgöz, Nazmiye Akyol, Fatma Olcay, Remziye Eripek, Rukiye Özkaraalp, Hanife Filiz, Feride Köseoğlu, İrem Köroğlu, Fevziye Saklar, Cennet Günana, Yasemin Çetiner, Büşra Çiftçi, Ayşegül Kurtuluş, Nermin Tabak
Ve daha ismini yazamadığımız tüm kadınlara, bir daha yaşanmaması umuduyla…

İlgili Haberler
Toplam Okunma Sayısı : 4.018


Yorumlar

1 yorum yapıldı