Yeni Survival MMO: Wild Terra | Kayıt Ol, İndir, Oyna!
Yeni Survival MMO: Wild Terra Poster
Yeni Survival MMO: Wild Terra Poster

Juvty Worlds ekibi tarafından 1 yılı aşkın süredir geliştirilen hayatta kalma konulu sandbox MMO oyunu Wild Terra, alfa testleriyle ilk kez oyun severler ile buluşuyor. İlkel bir hayattan medeniyete ulaşmaya çalıştığınız oyunda her adımınızda yeni şeyler keşfedeceksiniz.
Faaliyet Tarihi:
01.11.2015

Juvty Worlds tarafından geliştirilen ve dağıtılan sandbox MMO oyunu Wild Terra, 2014 yılında başladığı serüvenine alfa test süreciyle devam ediyor. Hayatta kalma üzerine kurgulanan Wild Terra‘da ilkel bir insan olarak oyuna başlıyor ve kendi medeniyetinizin temellerini atıyorsunuz. Düşük grafiklere sahip olan Wild Terra, görsellikten ziyade içerik ile ilgilenen oyuncular için tasarlanmış. Gelişmiş crafting sistemi ve detaylı içeriğiyle sizi bir anda içine çeken oyun; tür olarak Minecraft’ı hatırlatsa da, kurgusal olarak daha gerçeğe yakın ve en az onun kadar sürükleyici durumda.

Wild Terra’da Neler Var?

Oyunda canınızı ve enerjinizi gösteren iki farklı değer var. Can değeri bittiğinde hayata gözlerinizi yumuyor ve o esnada üzerinizde olan tüm eşyaları düşürüyorsunuz. Enerji değeri ise oyun içerisinde kas gücüyle yapabileceğiniz işleri etkiliyor. Örneğin hayvan avlarken, ağaç keserken veya meyve toplarken bu değer farklı miktarlar azalıyor ve tükendiğinde dolması için beklemeniz veya beslenmeniz gerekiyor.

– Hammaddeler ve Diğer Canlılar

Yeni Survival MMO: Wild Terra Ekran Görüntüsü Wild Terra‘da kendinize çeşitli eşyalar yapabilmeniz için toplayabildiğiniz farklı hammaddeler yer almakta. Çevrenizdeki ağaçlardan odun ve kütük elde edebilir, kayaları yontarak taş toplayabilir, kuyulardan su temin edebilir ve çeşitli kombinasyonlar ile yeni ürünler elde edebilirsiniz. Hayatınızı devam ettirebilmeniz için beslenmeniz gereken oyunda, bulunduğunuz bölgeye göre farklılık gösteren geyik, tavşan, domuz, ayı, kurt gibi hayvanları avlayabilir ve etlerini pişirerek enerji elde edebilirsiniz. Ayrıca ağaçlardan çeşitli meyve ve tohumlar da elde etmeniz mümkün.

– Crafting Sistemi

Yeni Survival MMO: Wild Terra Ekran Görüntüsü Elinizdeki materyallerle çeşitli eşyalar elde etmenizi sağlayan bu sistem sayesinde bıçak, balta, yay gibi savaş aletleri, duvar, kapı, yatak gibi yardımcı eşyalar ile ayakkabı, pantalon, gömlek gibi kıyafetler üreterek hem dış tehlikelere karşı daha korunaklı hem de daha güçlü olabilirsiniz. Onlarca farklı eşya üretebildiğiniz bu sisteme ait detaylı bir rehberin de yer aldığı Wild Terra‘da tek yapmanız gereken ihtiyacınız olan ürünleri tespit etmek!

– İnşaat

Yeni Survival MMO: Wild Terra Ekran Görüntüsü Belirli bir seviyeye gelip kaynak miktarınızı çoğalttığınızda bu kaynakları koruyabileceğiniz bir alana ihtiyaç duyuyorsunuz. Eşyalarınızı koymak için sandıklar, yiyeceklerinizi pişirmek için ocaklar, yeni ürünler elde edebilmeniz için tezgahlar ve medeniyetinizi geliştirebilmeniz için tarlalar yapıyor ve dışarıdan gelen saldırılara karşı tüm bunları korumak için etrafına sahip olduğunuz hammaddelere göre taştan duvarlar ya da tahtadan çitler örebiliyorsunuz. Kulübeden dev şatolara kadar geniş bir yelpazede sürdürebildiğiniz inşaat işlemlerinde kilitli kapılar ile sahip olduğunuz bölgeyi güvende tutabilirsiniz.

– PvP Mücadeleler Var mı?

Oyun MMO (çok oyunculu online oyun) formatında ve bulunduğunuz bölgede sizin gibi hayatta kalma mücadelesi veren farklı oyuncular da bulunmakta. Wild Terra‘nın bu yönünü test etme fırsatımız olmadığı için net bilgi veremesek de, örnek ekran görüntülerinden işbirliği ve çatışma ortamlarının yer aldığını söyleyebiliyoruz.

Wild Terra’yı Nasıl Oynayabilirim?

Alfa test süreci devam eden Wild Terra‘ya farklı özelliklerdeki erken erişim paketlerini satın alarak giriş yapabilirsiniz. 9.99$ ile 99.9$ arasında değişen bu paketleri bu sayfadan inceleyebilir veya satın alabilirsiniz. Oyunu indirmek ve kayıt olmak için aşağıdaki bağlantıyı kullanabilirsiniz.

Wild Terra İndir ve Kaydol
Wild Terra Kayıt Ol | Wild Terra indir

– Tam Sürüm Ne Zaman Çıkacak?

Geliştirici ekip final sürümü için net bir tarih vermese de 2015 yılı sonunda Wild Terra‘yı oyun severlerin hizmetine sunmayı planladığını belirtiyor.

– Wild Terra Ücretli mi Olacak?

Evet, oyun tam sürüme geçtiğinde ücretli (p2p) olacak.

Juvty Worlds Hakkında

Ortalama 20 yıllık oyun tecrübesine sahip 11 oyun sevdalısından oluşan bağımsız oyun geliştiricisi Juvty Worlds ekibi, 2014 yılında bu yana tüm enerjisini Wild Terra için harcıyor. Herhangi bir yatırım almadan tamamen kendi kaynaklarıyla yollarına devam eden ekip 2 seneden daha az bir sürede sınırlı bütçe ile Wild Terra gibi kapsamlı içeriğe sahip bir oyunu ortaya çıkartarak işlerinde ne kadar iyi olduklarını göstermiş durumdalar. Juvty Worlds ekibine bizlere hediye ettikleri erken erişim kodları için teşekkür ediyor ve çalışmalarında başarılar diliyoruz.

İlgili Haberler
Toplam Okunma Sayısı : 5.668


Yorumlar

1 yorum yapıldı
Yorum Yaz!