Yerli MMORTS Oyunu Nefer Online Geliyor! | Kayıt Ol, İndir, Oyna!
Yerli MMORTS Oyunu Nefer Online Geliyor! Poster
Yerli MMORTS Oyunu Nefer Online Geliyor! Poster

Osmanlı dönemini konu alan yerli MMORTS oyunu Nefer Online yakında kapalı beta testlerine başlıyor. Idea Desk Studios tarafından geliştirilen oyunda amacınız köyünüzü geliştirmek, yeni yerler fethetmek ve güçlü bir beylik haline gelmek. Nefer Online hakkında detaylı bilgiyi haberin devamında bulabilirsiniz.
Fortnite Kayıt Ol
Faaliyet Tarihi:
29.12.2014

Burak EREN, M.Onur Ergül ve M.İnanç Turay ortak girişimi olan Idea Desk Studios tarafından geliştirilen Nefer Online, free2play modelde hizmet vermeye hazırlanan gerçek zamanlı strateji oyunudur. 2014 yılında kurulan şirketin ilk oyun projesi olan Nefer Online, aynı zamanda teknik altyapı ve içeriğiyle Türkiye’de geliştirilen tarayıcı tabanlı ilk MMORTS oyunu olma özelliğini taşıyor.

C# ve ASP.NET teknolojilerinin yanı sıra WebGL gibi grafik kütüphanelerinden de faydalanılan Nefer Online henüz geliştirilme sürecinde. Osmanlı dönemini konu alan oyunun ön görülen kapalı beta test tarihi ise 14 Mart 2014. Nefer Online‘a şimdiden kayıt olup test sürecine katılmak için yerinizi ayırtabilirsiniz.

[ Nefer Online kayıt ol ]

Nefer Online Hakkında

Nefer Online, tarayıcı tabanlı, çevrim içi gerçek zamanlı strateji oyundur. Osmanlı tarihini konu alır ve sizleri o döneme ait bir serüvene sürükler. Her oyuncu, bir köyün sahibi olarak oyuna başlar. Oyundaki amacınız, köyünüzü geliştirip, başka köyleri de fethedip büyük ve güçlü bir beylik kurmaktır.

Özellikle oyun içi grafik ara yüzünde, Osmanlı motiflerinden esinlenmeler ilk göze çarpan ayrıntıdır. Merkez binaların ve köyün genel yerleşimi özellikle akıcı bir şekilde yapılandırılmıştır. Diğer tarayıcı tabanlı oyunlar ile karşılaştırıldığında, beylik(klan) üyeleri arası chat, oyuncular arası chat, gerçek diplomasi kuralları ve diplomasiye bağlı savaşların istatistikleri, savaş stratejisi belirleme ve daha birçok yenilikçi özellikleri ile Nefer Online Dünya standartlarının üzerinde gerçek bir strateji deneyimi yaşatmaktadır. Bütün bu ayrıntıları, kullanıcı dostu bir arayüz ile bizlere sunulan Nefer Online, daha kolay anlaşılabilir ve çok keyifli bir oyun ortamı sunmaktadır.

Toplam Okunma Sayısı : 4.577


Yorumlar

Henüz yorum yapılmadı