Zula Brezilya’da Yayına Başlıyor! | Kayıt Ol, İndir, Oyna!
Zula Brezilya'da Yayına Başlıyor! Poster
Zula Brezilya'da Yayına Başlıyor! Poster

Türkiye'nin ilk MMOFPS oyunu olan Zula, yayına başlamasından kısa bir süre sonra farklı ülkelerdeki oyun yayıncılarının dikkatini çekmeyi başardı. İlk olarak Brezilya'da faaliyet gösteren Playspot şirketi ile anlaşan Madbyte Games, Zula'nın yurt dışında yayınlanabilmesi için gereken ilk adımları atmış oldu.
Faaliyet Tarihi:
08.04.2016

Madbyte Games tarafından geliştirilen ve Türkiye’nin ilk ve tek MMOFPS oyunu olma özelliği taşıyan Zula, dünyaya açılmaya hazırlanıyor. İlk olarak önümüzdeki günlerde Brezilya’da Playspot şirketi tarafından yayınlanacak olan Zula, şimdiden pek çok ülkenin dikkatini çekmeyi başardı.

Bu güzel haberi kullanıcılarıyla paylaşan Zula Ekibi, duyurularında, bugüne kadar yabancı FPS oyunlarını oynarken artık kendi oyunumuzu oynamanın, hem de yabancı ülkelere oyun ihraç etmenin gururunu yaşadıklarını ilettiler. Zula‘nın yabancı ülkelerde yayınlanması ile yurt dışına para akışının tersine çevrilerek ülkemize döviz geleceğini ve bu sayede oyun sektörünün gelişmesine, yerli programcı ve tasarımcılara yeni iş imkanları oluşmasına katkıda bulunacağını da özellikle vurguladılar.

Ayrıca oyuna eklenen Safranbolu, Gaziantep, Trabzon ve İstanbul haritaları sayesinde farklı şehirlerimizin doğal güzelliklerini dünyaya tanıtarak ülke tanıtımına katkıda bulunmayı hedeflediklerini de belirttiler. Önümüzdeki aylarda düzenli turnuva yapmaya devam edeceğini söyleyen Zula Ekibi, 100 bin TL’nin üzerinde profesyonel E-Spor turnuva ödülleri dağıtmayı planlıyor.

İlgili Haberler
Toplam Okunma Sayısı : 12.405


Yorumlar

3 yorum yapıldı
Yorum Yaz!