Point Blank Team Death Match Taktikleri | Kayıt Ol, İndir, Oyna!


Mehaba arkadaşlar, bu yazımda Point Blank takım maçlarında (Team Death Match) oyuncuların sıkça yaptığı hatalardan ve sizleri karşı takıma karşı avantajlı duruma geçirecek bazı taktiklerden bahsedeceğim.

Yeni Başlayanlar İçin Point Blank Team Death Match (TDM) Taktikleri
Hiçbir zaman aynı yerde pusuda kalmayın. Öldürdüğünüz adam bir süreliğine (10sn.) spectatorden sizi izleyecektir ve canlandığında yerinizi bulursa bıçakla bile ölebilirsiniz.

Arkanızı mutlaka kollayın. Yoksa önünüzdeki adamı öldüreceksiniz diye arkanızdaki rakip tarafından ördek gibi avlanabilirsiniz. Oyun esnasında arkanıza bakmak için “F” tuşunu kullanabilirsiniz. (Eğer doğduğunuz bölgeye yakınsanız bunu durum gözardı edilebilir).

Bombalar acemiden ustaya bütün oyuncular için bir sorundur. Eğer size doğru atılmış bir bombayı zamanında görebilirseniz kurtulmanız kolaydır. Bu durumda bulabilirseniz boyu sizin kadar olan bir cismin arkasına saklanın. Eğer bunu yapamayacaksanız en güzel iş bombaya doğru koşmaktır. Çünkü bu durumda bomba muhtemelen arkanızda kalacaktır. Sola sağa kaçmayı da tercih edebilirsiniz. Yere düşmüş bir bombadan kurtulmak ise bayağı zordur. Bu durumda yapabilirseniz direkt bombadan uzaklaşın veya bir cismin arkasına saklanın. Bomba size çok yakın düşmüşse zaten ölürsünüz. C5’den kurtulmanın en iyi yolu ise C5’e uygun bir mesafeden ateş ederek patlatmaktır.

Haritalardaki düşmanların doğdukları noktaları iyice ezberleyin. Düşmanın doğdukları yerlere fazla yaklaşmak henüz acemiyseniz sizi ölüme sürükler. Bu yerlere bomba atarak içeri baskın yapan arkadaşlarınıza destek olabilirsiniz.

Sonraki yazıda görüşmek üzere..

Point Blank Team Death Match Taktikleri Sistem Gereksinimleri
Minumum
ÖnerilenYorumlar

7 yorum yapıldı
Yorum Yaz!