Point Blank Team Death Match Taktikleri | Kayıt Ol, İndir, Oyna! /*Google DFP*/


Mehaba arkadaşlar, bu yazımda Point Blank takım maçlarında (Team Death Match) oyuncuların sıkça yaptığı hatalardan ve sizleri karşı takıma karşı avantajlı duruma geçirecek bazı taktiklerden bahsedeceğim.

Yeni Başlayanlar İçin Point Blank Team Death Match (TDM) Taktikleri
Hiçbir zaman aynı yerde pusuda kalmayın. Öldürdüğünüz adam bir süreliğine (10sn.) spectatorden sizi izleyecektir ve canlandığında yerinizi bulursa bıçakla bile ölebilirsiniz.

Arkanızı mutlaka kollayın. Yoksa önünüzdeki adamı öldüreceksiniz diye arkanızdaki rakip tarafından ördek gibi avlanabilirsiniz. Oyun esnasında arkanıza bakmak için “F” tuşunu kullanabilirsiniz. (Eğer doğduğunuz bölgeye yakınsanız bunu durum gözardı edilebilir).

Bombalar acemiden ustaya bütün oyuncular için bir sorundur. Eğer size doğru atılmış bir bombayı zamanında görebilirseniz kurtulmanız kolaydır. Bu durumda bulabilirseniz boyu sizin kadar olan bir cismin arkasına saklanın. Eğer bunu yapamayacaksanız en güzel iş bombaya doğru koşmaktır. Çünkü bu durumda bomba muhtemelen arkanızda kalacaktır. Sola sağa kaçmayı da tercih edebilirsiniz. Yere düşmüş bir bombadan kurtulmak ise bayağı zordur. Bu durumda yapabilirseniz direkt bombadan uzaklaşın veya bir cismin arkasına saklanın. Bomba size çok yakın düşmüşse zaten ölürsünüz. C5’den kurtulmanın en iyi yolu ise C5’e uygun bir mesafeden ateş ederek patlatmaktır.

Haritalardaki düşmanların doğdukları noktaları iyice ezberleyin. Düşmanın doğdukları yerlere fazla yaklaşmak henüz acemiyseniz sizi ölüme sürükler. Bu yerlere bomba atarak içeri baskın yapan arkadaşlarınıza destek olabilirsiniz.

Sonraki yazıda görüşmek üzere..Yorumlar

7 yorum yapıldı
 • t_rex says:

  kankalar klana üye olmak istiom kıdemli baş çavuş üçüncü kademedeyim klan ezik olmasın

 • t_rex says:

  haklısın oyunkayit çunkü diğer silahlar ağır ama bazen bıçakta ağır olur ozaman en hafif şeyi alıp kaçın

 • mücahid says:

  Bence TDM Maclarında Oyuna Girer Girmez Rakip Oyuncuların Canlanma Noktasına Yakın Biryere K-400 Bombasını Düşürmeye Çalısışın Eğer Flash’ınız Varsada Karaktern Olduqunu Tahmin Etiğiniz Yere Yakınlasıp Flash’ı Atın Ve Dalın Bu Faydalı Olur.Birde Taaruz Tüfeğiniz Varsa Hücumda Olun Hafif Tüfeğiniz Varsa Savunmada Kalın Tabi Bu Hangi Alanda İyi Olduqunuza Bağlı Baskında İyi İseniz Bastırın Savunmada İyi İseniz Gerekli Silahını Alıp Savunmada Kalırsınz…İyi Oyunlar….Taktiklerimi Unutmayın Bir General Tavsiyesi Oyundanki Adım:|FBS|ULtimaTe Oyun 2.sinden Tavsiyeler Dikkate Alın Sizde Benim Gibi Olursnz Valla…!

 • maske says:

  bomba konusunda bombanın dustugunu fark ettıgınız anda bıcakla kosun 😀

 • oyunkayit says:

  Haklısın Gökhan, yanlız Flash Bang’ın zamanlamasını iyi ayarlamak lazım, rakip takımın spawn noktası en tehlikeli yerlerden biri, erken atılmış bir bomba sonumuz olabilir 🙂

 • Gökhan says:

  Düşman takımın doğduğu yere flash bombası varsa flash bombasını atıp ardından da normal bomba atıp içeriye dalarsanız faydalı olabilir.