Quake Live | Kayıt Ol, İndir, Oyna!

Texas merkezli tecrübeli oyun stüdyosu id Software tarafından geliştirilen ve yayımlanan MMOFPS oyunu Quake Live, firmanın efsane oyunu Quake’in çok oyunculu online versiyonudur. Quake 3 Arena’nin geliştirilmesinde kullanılan id Tech 3 oyun motoruyla şekillendirilen Quake Live; karakter, harita ve silah gibi bir çok yönden Quake 3’e benzerlik gösteriyor.

Capture the flag, team death match, free for all, domination, race, duel gibi klasik ve özel toplam 12 ayrı oyun modunun yer aldığı Quake Live‘da, farklı büyüklük ve kurguda 100’ün üzerinde harita bulunuyor. Quake 3 oynayanların rahatlıkla adapte olabileceği oyunda yaptığınız tüm maçların, öldürme ve ölme sayılarına kadar detaylı istatistiğine profil sayfanızdan ulaşabiliyorsunuz.

Eylül 2014 itibariyle Steam’de de yerini alan Quake Live devam eden süreçte turnuvalarıyla daha fazla ses getirecek gibi görünüyor. Oyunu Quake 3’ten ayıran en büyük özellik ise öldükten sonra dirildiğinizde oyuna hangi silah ile başlayacağınızı seçebiliyor olmanız. Haritalardaki mermi takviyelerinin oldukça az olması çatışma sırasında silahınızın birden durmasına sebep olduğundan doğru silahı doğru yerde kullanmanız oldukça önem kazanıyor. Yüksek tempolu bir oyun olan Quake Live küçük boyutu ve düşük sistem gereksinimleriyle de her bilgisayarda rahatlıkla oynanabilecek bir yapıya sahip.

Quake Live Sistem Gereksinimleri
Minumum
Önerilen
İşletim Sistemi: Windows XP/Vista/7/8
İşlemci: P3 800MHz veya Athlon ve üzeri
RAM: 256MB
HDD: 500 MB
Ekran Kartı: NVIDIA GeForce 4 MX+ / ATI Radeon 8500+
İşletim Sistemi: Windows XP/Vista/7/8
İşlemci: Intel 2.0 GHz ve üzeri işlemciler
RAM: 512 MB
HDD: 1.0 GB
Ekran Kartı: NVIDIA GeForce 7+ /ATI Radeon X1800+Yorumlar

4 yorum yapıldı
Yorum Yaz!