SCP: Secret Laboratory | Kayıt Ol, İndir, Oyna!

Bağımsız oyun geliştiricisi Hubert Moszka tarafından Unity oyun motoru ile geliştirilen SCP: Secret Laboratory, çok oyunculu online korku oyunudur. Undertow Games’in 2012 yılında oyun sektörüne kazandırdığı SCP: Containment Breach temeline dayanan oyunda yer altında gizli deneylerin yapıldığı bir laboratuvarda takım arkadaşlarınız ile birlikte karşınıza çıkan gizemleri çözmeye çalışıyorsunuz.

Türkçe dil desteğine de sahip olan SCP: Secret Laboratory korku oyunlarının olmazsa olmazı karanlık ve kasvetli bir atmosfere sahip. Üzerine deneyler yapıldığı için değişime uğrayan denekler ve çeşitli anomaliler ile karşılaştığınız oyunda her an tetikte olmanız gerekiyor. Gerçek oyuncularla birlikte oynanabilmesi ve Türkçe olması nedeniyle alışagelmişin dışında bir deneyim sunan oyun Steam üzerinden ücretsiz olarak oynanabilmekte.

Gelişmiş ateşli silahlar kullanabildiğiniz SCP: Secret Laboratory‘de her kapının arkasında farklı bir macera sizi bekliyor.

SCP: Secret Laboratory Sistem Gereksinimleri
Minumum
ÖnerilenYorumlar

1 yorum yapıldı
 • Nörotoksin says:

  Oldukça güzel oyun şimdilik sadece yabancı sunucular bulunuyor. Türk oyuncuların sayısı arttıkça Türk sunucu sayısı da artar.
  Oyunu anlatmam gerekirse, oyun öncelikle SCP – Containment Breach adlı oyundan esinlenerek geliştirilen o oyunun bir nevi online versiyonudur. Her oyun başında herkes farklı roller alır ve bu rolün gerekliliklerini yerine getirir. Oyuna rol yapma oyunu diyebiliriz dolayısıyla mikrofonla oynamak oynayış kalitesini ve alacağınız zevki arttıracaktır.
  Oyundaki şimdilik rolleri şöyle sıralayabilirim:
  Grup/Sınıf D (Class D): Bunlar tesisin deneyler yapmak için zorla aldığı kobay faresi insanlardır. Turuncu mahkum kıyafeti giyerler. Amaçları tesisten canlı bir şekilde kaçmaktır. Class D’nin tek nihai dostu Chaos Insurgency ve yine Class D’lerdir. Diğer rollerle anlaşma yaparak bir süre hayatta kalabilirsiniz ama büyük ihtimal diğer roller sizi öldürecektir.
  Bilim adamı (Scientist): Tesiste çalışmakta olan bilim adamlarıdır. D sınıfları gibi amaçları tesisten öldürülmeden çıkmaktır. Tesis personelleri ve Dokuz kuyruklu tilkilerle iş birliği yaparak tesisten çıkmaları gerekmektedir.
  Tesis güvenliği (Facility Security): Tesiste güvenliği sağlamakla görevli olan kişilerdir. Bilim adamlarını bulup onlara yardımcı olmaları ve kaçak SCP’leri etkisiz hale getirmek için çalışmaları gerekmektedir. Etrafta gezen D sınıflarını (Silahlanarak tehlike yaratacakları için) ortadan kaldırmak ayrıca görevleri arasındadır.
  Dokuz kuyruklu tilki (Nine Tailed Fox): Tesis güvenliğini sağlamak için gönderilmiş olan özel harekat timidir. Bilim adamlarını güvenli bir şekilde tesisten çıkarıp geri kalan yaşam formlarını etkisiz hale getirmek görevleri arasındadır.
  Kaos isyanı (Chaos Insurgency): Tesiste bulunan D sınıfı denekleri tesisten kaçırmaya çalışmak ana amaçlarıdır. Kaçak SCP’lerden gerekirse sakınabilirler. Onun dışı Dokuz kuyruklu tilki ve bilim adamlarını temas halinde öldürmeleri iyi olur.
  SCP’ler: Bunlar tesiste tutulan tehlikeli, tehlikesiz gibi farklı çeşitleri bulunan tehlikeli olanların karşılarına çıkan her türlü yaşam formunu ortadan kaldırdığı denek/yaşam formlarıdır. Tek dostları yine kendileri gibi olan diğer SCP’lerdir. Tesisteki herkesi öldürdükleri zaman kazanırlar.
  SCP’ler yine kendi arasında ayrılıyor hepsi farklı ama şimdilik yazacaklarım bu kadar ilginizi çektiyse bir göz atmanızı öneririm oldukça zevkli bir oyundur.
  Ayrıca oynarken kaba olmamaya gayret göstermeye çalışın.
  ”İnsanı insan yapan terbiyesidir.”
  – Harry Hart

Yorum Yaz!