World of Tanks | Kayıt Ol, İndir, Oyna!

Wargamming.Net tarafından geliştirilip yayınlanan MMORPG dünyasına yeni bir boyut kazandıran World of Tanks, dünyanın ilk takım bazlı online tank oyunu olma özelliğini taşıyor. İlk sunucusunu Ekim 2010’da Rusya’da açan oyun kendine has özellikleri, kaliteli grafikleri ve özgün içeriğiyle kısa sürede yüzbinlerce oyuncunun ilgisini çekmeyi başardı. Yayına başladıktan kısa süre sonra tek sunucu üzerinde en fazla online kullanıcıya sahip olararak guiness rekorlar kitabına adını yazdıran oyun Mart 2011’de Çin, Nisan 2011’de Kuzey Amerika ve Avrupa sunucularını açarak sektördeki iddiasını rakiplerine açık şekilde ifade etti.

Oyunun içeriğine göz attığımızda 2. Dünya Savaşı dönemini içine alan 1930-1950 yıllarının vazgeçilmez kara araçları olan tankları görüyoruz. World of Tanks‘ta yer verilen tankların en önemli özelliklerinden birisi, orjinallerine bağlı kalınarak hazırlanmış olmaları. Oyundaki tankların zırh kalınlıkları, namlu çapları, ek silahları, ağırlıkları ve diğer bir çok özelliği gerçek özelliklerini yansıtıyor. 150’nin üzerinde tankın bulunduğu oyunda 5 farklı ordu ve dahil olduğunuz ordu içerisinde seçebileceğiniz 5 ayrı sınıf bulunuyor.

World of Tanks‘ta yer alan ordular ABD, Fransa, Almanya, Sovyetler Birliği ve Çin ordularıdır. Savaş tanklarının sınıfları ise Light Tank, Medium Tank, Heavy Tank, Tank Destroyer ve SPGs (Topçu) olmak üzere 5’e ayrılır. Sovyetler Birliği, Almanya ve ABD orduları bu tank sınıflarının tamamından faydalanabilirken Fransa ordusu 3 tanesinden (Light, Medium ve Heavy) Çin ordusu ise sadece 1 tanesinden (Heavy) faydalanabilmektedir.

Oyun shooter özelliklerine sahip olmakla birlikte farklı yapısına rağmen klasik RPG mantığıyla işliyor. Yok ettiğiniz her rakip tank ve düşman üssü karşılığında tecrübe puanı ve kredi kazanıyorsunuz. Kazandığınız tecrübe puanları seviye atlamanızı sağlarken, krediler ile sahip olduğunuz tankı güçlendirebiliyorsunuz. Oyuna çok iyi olmayan tanklarla başlayan kullanıcılar izledikleri stratejiye göre tanklarının özelliklerini belirleyerek rakiplerine karşı üstünlük sağlama mücadelesi veriyor.

World of Tanks Sistem Gereksinimleri
Minumum
Önerilen
İşletim Sistemi: Windows XP/Vista/7
İşlemci: 2.2 GHz üzeri
Bellek: 1.5 GB
HDD: 3.5 GB
Ekran Kartı: GeForce 6800GT 256 MB/ ATI X800 with 256 MB
İşletim Sistemi: Windows XP/Vista/7
İşlemci: 3 GHz üzeri
Bellek: 2 GB
HDD: 5 GB
Ekran kartı: GeForce 8600GT 512 MB / ATI HD3850 512 MB
World of Tanks Promo Kod / Beta Key

İlgili HaberlerYorumlar

106 yorum yapıldı
Yorum Yaz!