AION Online | Kayıt Ol, İndir, Oyna!

AION Koreli oyun geliştiricisi ve yayıncısı NCsoft tarafından CryEngine oyun motoru ile geliştirilen bir MMORPG oyunudur. Kasım 2008’de Güney Kore’de yayın hayatına başlayan Aion, 2009 yılı Eylül ayında Gameforge aracılığıyla Avrupa sunucularını oyun severlerin hizmetine sundu. Çin’de yayına başladığı ilk dört gün içinde 1 milyondan fazla oyuncunun giriş yaptığı Aion, Amerika’da ise 400.000 pre-order gerçekleştirdi,

Oyunda oynayabileceğiniz 4 farklı sınıf var ve bu sınıflar kendi içlerinde ikiye ayrılıyor. Oldukça gelişmiş bir karakter yapılandırma sistemi bulunan Aion‘da bir çok yönden karakterinizi özelleştirebiliyorsunuz. Bu özellik o kadar ayrıntılı ki karakterinizi başka bir karaktere benzetmeniz için fazlasıyla zaman harcamanız gerekiyor.

Oyun genelde görev yapmak ve rastgele canavar kesmek ile geçiyor. NPC’lerden görevleri alıyorsunuz ve uçsuz bucaksız haritada bu görevleri tamamlamaya çalışıyorsunuz. Görevler genelde basit görevler ve bir süreden sonra sıkıyor çünkü gitmeniz gereken yer bazen çok uzakta olabiliyor. Rastgele yaratık kesip sağdan soldan eşya toplamaktan sıkıldıysanız PvP arenasına girme vaktiniz gelmiş demektir.

PvP arenalarda ırklara ait kaleler var ve amaç bu kaleleri ele geçirmek. Eğer bu sizin ilginizi çekmediyse havada savaşmaya ne dersiniz? 10. seviyeyi geçtikten sonra uçma yeteneği kazanıyorsunuz, uçmanın bir süresi var fakat bunu seviye atladıkça arttırabiliyorsunuz. Ayrıca havada skillerinizi kullanabiliyor ve combolar yapabiliyorsunuz. Aion‘da savaşlar dışında oyunda bir meslek edinmeniz de mümkün.

Önemli Uyarı
AION Online Şubat 2016’da getirilen 4.9 güncelleme paketiyle birlikte sunucu birleşimi gerçekleştirmiş ve Türkçe dil desteğini kaldırmıştır.

AION Online Sistem Gereksinimleri
Minumum
Önerilen
İşletim Sistemi: Windows XP / Vista / 7
İşlemci: 2.2GHz Pentium 4 / AMD 2400+
RAM: 1 GB
HDD: 1 GB
Ekran Kartı: GeForce 5 / ATI 9800
İşletim Sistemi: Windows XP / Vista / 7
İşlemci: 2.0GHz Core 2 Duo / AMD 3500+
RAM: 1.5 GB
HDD: 2 GB
Ekran Kartı: 256MB Geforce 7800+ / Radeon X1900+
AION Online Promo Kod / Beta Key

İlgili HaberlerYorumlar

74 yorum yapıldı
 • burak says:

  ya güncellemdeden sonra ülkeler deyişti hangi ülke acaba

 • aaaaiiii10 says:

  bir oyunu daha kaybettik. oyun artık türkçe değil. bundan sonra ingilizce. ingiliz sunucusuyla birleşti. bu sadece türkiye için,Diğer ülkelerdeki oyuncu sayıları oldukça yüksek, onlarda bir değişiklik yok. bundan sonra Türkçe metinler olmayacak, Eski metinlerde İngilizce yayınlanacak.
  bilgi için: Resmi duyuru
  oyunkayıt olarak da güncellerseniz dil durumunu filan iyi olur. tşkler… 🙂

 • Aaaaaİİİİİ10 says:

  yahu bu oyun oynanır mı? hiç bi’yerde görmedim ben böyle saçma sistem. altın paket yoksa-ticaret (satmayı geçtim almakta yasak), iletişim, grup(parti) vb. diğer oyunlardaki alışılmış özgürlüklerin HİÇBİRİ yok. Allah aşkına bi bakın sitesine de rezillik bence ne diyim 😀

 • Mehmet says:

  saolun indiriliyoda ama kayıt ola basıyorum bişey mıkmıyor

 • akın says:

  aion 1 sene önce oynadım oyun daha önceleri buy to play olarak pazarlanmıştı fakat yönetimin başarıslığı ve mmo dünyasında buy to play modelinde oyunu sürdürmek gerçekten zor iş aion buy to dan free to playe dönmüş fakat ondada altın paket uygulaması söz konusu yani paket yoksa chatte bile yazı yazma şansınız olmayan bir oyun pazarda satışlar trade (takas)yapamama npc ye satışlarda kısıtlama yani degişen tek şey para vermeden oyunu indirebiliyorsunuz o özgürlügü gelmiş o kadar vip yada paket bastıkça rütbe sistemi geliştirilmiş ne kadar çok harcarsan o kadar kimsenin ulaşamıyacağı hediyeleri alman söz konusu

Yorum Yaz!