eRepublik | Kayıt Ol, İndir, Oyna!

2008 yılında eRepublik Labs tarafından geliştirilen ve yayımlanan eRepublik yükleme yapmadan tarayıcınızdan oynayabileceğiniz ücretsiz bir siyasi simülasyon oyunudur. İnternette bolca bulunan strateji oyunlarından çok daha fazlasını kullanıcılarına sunan eRepublik‘te seçtiğiniz ülkeyi siyasi, ekonomik ve askeri açıdan temsil etme fırsatına sahipsiniz.

İçerisinde Türkiye’nin de bulunduğu birçok devletin yer aldığı oyuna, seçtiğiniz devletin bir vatandaşı olarak başlangıç yapıyorsunuz. İlerleyen süreçte kendinizi geliştirerek dünyaya açılan bir iş adamı, medya patronu, milletvekili veya cumhurbaşkanı olmak ise tamamen size kalmış. eRepublik‘te gerçek hayatta olduğu gibi, yaşamınızı sürdürebilmeniz ve gelişebilmeniz için para kazanmak zorundasınız. Her ülkeye özel yerel para birimi ve cevher olarak olarak altının kullanıldığı oyunda bir iş sahibi olarak kısa sürede kazanç sağlayabilirsiniz.

Kazandığınız paralarla yeni nesil silahlar alıp savaş gücünüzü arttırabilir, yiyecek alarak hayat puanınızı arttırabilir, seyahat etmek için bilet satın alabilir, kendi şirketinizi kurabilir veya paranızı yatırım için altına dönüştürebilirsiniz. Yeterince para sahibi olursanız düşman ülkelerdeisyan bile çıkartabilirsiniz.

eRepublik‘te bulunan parti sistemi sayesinde her ayın 5’inde başkanlık için, 15’inde parti içinde, 25’inde ise milletvekilleri seçimlerine katılabilirsiniz. Bu sayede siyasete atılabilir, politikacı olarak vatandaşı olduğunuz ülke için kritik kararlar verebilirsiniz. Örneğin çıkartılmak istenen bir yasaya olumsuz oy vererek mani olabilir, veya yeni yasalar çıkarılmasını sağlayarak mevcut düzende değişiklikler yapılmasını sağlayabilirsiniz. Diğer ülkelerle olan ilişkilerde söz sahibi olmak, ambargo koymak veya savaş ilanı yapmak bir siyaset adamı olarak sizin elinizde olacaktır.

Askeri alanda sağlayacağınız disiplin, başarınızın sürekli olması için önemli bir noktadır. Bu sebeple masraflı da olsa günlük askeri eğitimleri tamamlayarak olası olumsuzluklara karşı hazırlıklı olabilirsiniz. Yönetiminiz altında bulunan azınlıklar sizi hazırlıksız yakaladığı isyan edip kolaylıkla bağımsızlıklarını kazanabilirler.

Siyaset bana göre değil, ben ticaret adamıyım diyorsanız eRepublik size kendi şirketinizi kurma imkanı veriyor. Başarı olacağınızı düşündüğünüz sektörü belirleyerek şirketinizi kurabilir, devletinizin ilerigelen zenginleri arasındaki yerinizi alabilirsiniz.

eRepublik Sistem Gereksinimleri
Minumum
ÖnerilenYorumlar

2 yorum yapıldı
Yorum Yaz!