Transformice | Kayıt Ol, İndir, Oyna!

Transformice Hızlı Giriş İndir

Fare gibi itici bir canlının cirit attığı basit görünümlü, tek boyutlu bir oyunun dünya çapında yüzbinlerce hayranı olması imkansız gibi gözükse de Transformice bunun öyle olmadığını herkese gösterdi. Atelier 801 tarafından geliştirilen ve yayınlanan Transformice, internet üzerinden kullanıcıların oyun odalarına bağlanmasıyla oynanan flash tabanlı bir oyun. Oyunda her kullanıcı bir fareyi temsil ediyor ve göreviniz ise oldukça basit; (!) peynirden bir parça alıp yuvaya götürmeniz yeterli. Bu basit görünen görevi yerine getirmek için start verildiğinde ise durum değişiyor 🙂

Aynı anda hareket eden yüzlerce fare, sizi bekleyen tuzaklar ve çeşitli engeller o küçük oyun odasında çok yakın gibi gözüken taze peynire ulaşmanızı zorlaştıran en önemli zorlukların sadece bir kısmı. Yön tuşlarının yanısıra (A,S,D,W) tuşlarıyla ileri, geri hareket edebilir aynı zamanda zıplama ve eğilme eylemlerini gerçekleştirebilirsiniz. Son derece sade ve basit görünen Transformice‘ı keyifli hale getiren özelliklerin başında ise sürekli değişen haritalar, tuzak ve engellerin yanısıra şaman olma mücadelesi geliyor.

İkişer dakika süren oyunda peynire enkısa sürede ulaşıp yuvaya götürmeye başlayan oyuncu bir sonraki oyuna “şaman” olarak başlar. Oyun lideri diyebileceğimiz şaman, oyun süresinde diğer farelere rehberlik yapıp yardım ederek daha çok oyuncunun yuvaya peynir taşıması için çalışır. Bunun için ise kendisine verilen ekstra özelliklerden faydalanabilir.

Transformice‘de oyuncuların zorlandığı konuların başında ise duvara tırmanma geliyor. Birçok farenin kabusu olan bu işleme oyun içerisinde wj (wall jump) denilmekte. Nasıl yapıldığını ise yukarıdaki video bağlantısına tıklayarak görsel olarak öğrenebilirsiniz.

Transformice Sistem Gereksinimleri
Minumum
ÖnerilenYorumlar

105 yorum yapıldı
Yorum Yaz!