RaiderZ Online | Kayıt Ol, İndir, Oyna!
K
RaiderZ Online Poster
RaiderZ Online Poster
Yayımcı
Durum
Kapandı
Grafik
İyi
Oynanış
Yüksek
Dil
Tür
Yaş
12+
PvP
Var
Kapandı
Oy Ver ! Oy Veren: 160

Önemli Uyarı
Perfect World, RaiderZ Online oyununun tüm hizmetlerini 30-08-2013 tarihi itibariyle durdurma kararı almıştır.
+ Diğer Perfect World oyunları.

GunZ isimli MMOFPS oyunu ile isimlerini bir çok ülkede duyurmayı başaran Kore merkezli online oyun geliştiricisi MAIET’in 2010 yılında çalışmalarına başladığı son oyunu RaiderZ 24 Ekim 2012’de Avrupa (Gameforge) ve Amerika’da (Perfect World) farklı yayıncılar aracılığıyla test yayınlarına başlamıştı. Gameforge ile beklediği ilgiyi bulamayan RaiderZ Ağustos 2013’te Avrupa sunucularını kapatma kararı aldı. MMORPG türündeki RaiderZ, eski ve görkemli bir krallık olan Rendel’in gezegende meydana gelen doğal afetler sonucunda ortaya çıkan devasa boyutlardaki yaratıklara karşı direnişini konu alıyor.

Oyunda bir oyuncu olarak sizin göreviniz işgal altında olan Rendel Krallığı‘nı yaratıklardan temizlemek ve eski ihtişamlı haline kavuşmasına katkıda bulunmak. RaiderZ‘de son dönemde yayına giren oyunlarda sıkça karşılaşmaya başladığımız non-target sistemi yer alıyor. Bilindiği gibi non-target sisteminin yer aldığı oyunlarda hedef seçimi bulunmuyor, dolayısıyla savaş anında rakibinize vereceğiniz darbeler sahip olduğunuz item ve skillerden ziyade oyun tecrübenize bağlı. Bu sistemin önemli getirilerinden birisi ise marketten alınan ve emek harcamadan üstünlük sağlayan itemleri büyük ölçüde önemsiz kılması, yani RaiderZ‘da para harcayan oyuncu ile para harcamayan oyuncu arasında büyük uçurumlar yok.

Oyunda ki bir diğer dikkat çekici özellik ise Conquest Crafting sistemi. Bu sistem sayesinde öldürdüğünüz yaratıkların saldırı uzuvlarını (boynuz, pençe vb.) kısa süreli silah haline getirip kullanabiliyor ve bu sayede güçlü ataklar elde edebiliyorsunuz. RaiderZ ayrıca standart sınıf sistemi yerine oyuncuların istediği yönde hareket edebilmesini sağlayan skill ağacı sistemi ve serbest silah sistemi ile oyunculara özgürlük tanıyor. Oyunda 4 farklı skil ağacının yanı sıra 5 farklı silah sistemi bulunuyor.

Skill Ağacı Sistemi

– Defender: Yüksek hayat enerjisi ve defans özellikleri,
– Berzerker: Yüksek hasar verme özelliği,
– Socrerer: Büyü ağırlıklı hasar verme özelliği,
– Cleric: Hayat enerjisi ve defans sağlayan bilen yardımcı özellikler.

Silah Çeşitleri

– One handed sword & shield (Tek el kılıç ve kalkan),
– One handed hammer & shield (Tek el ağır silah ve kalkan),
– Two Handed Sword (Çift el kılıç),
– Staff (Asa)

RaiderZ‘da karşılaşacağınız devasa yaratıkların ve bossların zayıf noktalarına saldırmadığınız sürece öldürmeniz oldukça zor. Özellikle bosslara en sağlam skill ve set ile saldırsanız dahi bu noktalara hasar veremediğiniz sürece boşa kürek çekmiş sayılırsınız. Aşağıda bazı yaratıkların zayıf noktalarını bulabilirsiniz.

Yaratıklar ve Zayıf Noktaları

– Crawler: Zayıf noktaları bacaklarıdır.
– Fleetfoot: Zayıf noktaları ise  kuyruklarıdır.
– Borgo: Zayıf noktaları ise  sırt çantalarının olduğu bölgelerdir.

Tüm bunların yanı sıra RaiderZ‘da yaratık mücadeleleri dışında PvP savaşları, düello sistemi ve açık alanda yapılan toplu lonca savaşları gibi seçenekler de bulunmakta.

RaiderZ Online Sistem Gereksinimleri
Minumum
Önerilen
İşletim Sistemi: Windows Vista / Windows 7
İşlemci: Intel Pentium 4 2.0 Ghz
RAM: 1 GB
HDD: 2 GB
Ekran Kartı: nVidia 7600 GT
İşletim Sistemi: Windows Vista / 7
İşlemci: Intel duel core ve üzeri
RAM: 2 GB ve üzeri
HDD: 3 GB
Ekran Kartı: Geforce 6800 GT ve üzeri

Toplam Kaydolma Sayısı : 10.463


Yorumlar

24 yorum yapıldı
Yorum Yaz!