Romadoria | Kayıt Ol, İndir, Oyna!

Looki Games’in en tarayıcı tabanlı savaş/strateji oyunu Romadoria uzun süren Kapalı Beta sürecinden sonra tüm oyun severlere kapılarını açtı. Antik Roma döneminin mimari, tarihsel, ekonomik ve yönetim gibi birçok özelliğinin orijinaline bağlı kalınarak en ince ayrıntısına kadar işlendiği Romadoria Türkçe dil desteği ile hizmet veriyor.

Romadoia‘da savaşlar diğer strateji oyunlarından farklı olarak 3 aşamalı yapılıyor ve karşılaşmaları sadece istatistiksel olarak değil her aşamayı animasyonlu olarak takip edebiliyosunuz. Oyundaki savaş aşamaları ise şöyle;

Meydan Savaşı
1. aşama olan meydan savaşında birlikleriniz düşman birlikleriyle kale ve kulelerin özelliklerinden etkilenmeyecek şekilde boş alanda karşılaşır. Saldıran birliğin yenmesine üzerine ordu bir sonraki aşamaya geçmek üzere düşmana doğru ilerler.

Kuşatma
2.aşama olan kuşatma da savunma birlikleri, saldırı birliklerini şehrin önünde karşılar. Bu aşamada meydan savaşından farklı olarak savunma birlikleri şehrindeki kale, okçu kuleleri ve tuzakların saldırı ve savunma özelliklerinden faydalanır. Saldırı ekibinin tüm savunmayı başarılı şekilde geçmesi durumunda birliklerin düşman şehrine girmesiyle 3. ve son aşamaya geçilir.

Şehir Savaşları
3. ve son aşama olan şehir savaşlarında hayatta kalan saldırı birlikleri şehrin içindeki savunma birlikleriyle mücadele eder. Mücadele sonunda saldırı birliklerinin galip gelmesi durumunda düşman şehri kuşatılır, savunma birliğinin yenmesi durumunda ise saldırı birliği şehirden atılır.

Romadoria Sistem Gereksinimleri
Minumum
ÖnerilenYorumlar

2 yorum yapıldı