Vindictus | Kayıt Ol, İndir, Oyna!

devCAT tarafından geliştirilen source oyun motoru ile geliştirilen ve Nexon tarafından Kore, Avrupa ve Amerika’da yayınlanan hack and slash tarzındaki yüksek tempolu 3D MMORPG oyunu Vindictus, kısa sürede action RPG severlerin favori oyunlarından biri olmayı başladı.

Kaliteli grafikleri, etkileyici görsel efektleri ve yeni nesil savaş sistemiyle benzerlerini geride bırakan oyunun en belirgin özelliklerinden biri zindan (dungeon) sistemi. Bu sistemde çeşit çeşit haritalara ışınlanıp uzun mesafeler kat ederek level kasmaya çalışmıyor, gitmek istediğiniz zindanı seçerek size tahsis edilen vasıta ile belirlenen bölgeye geçiş yapıyorsunuz.

Kelt mitolojisinden esinlenerek hazırlanan hikayesi ve fantastik ögeleriyle oyuncularına görsel şölen sunarken, sade arayüzüyle oynanabilirliği kolaylaştıran Vindictus‘ta Lann, Fiona, Evie, Karok ve Kai adında 5 farklı karakter bulunmakta. Her birinin farklı hikayesi ve özel yeteneklerinin bulundu bu karakterleri biraz daha yakından tanıyalım.

Lann
Yüksek kabiliyet ve hasar verme yeteneği sahip olan Lann, iki eliyle silah kullanabilen, hafif zırh kuşanan bir erkek karakterdir. Yüksek DPS (damage per second) özelliği sayesinde rakibine fırsat vermeden ciddi hasarlar verebilir. Ayrıca seviyeleri yükseldikçe defansı arttıran ağır zırh kullanabilirler.

Fiona
Kalkan ve silahı aynı anada kullanabilme özelliğinin yanı sıra ağır zırh kuşanabilen Fiona, Tank görevi gören bir bayan karakterdir. Yüksek defans özelliği sayesinde özellikle BOSS partilerinin aranan karakteri olan Fiona, ilerleyen seviyelerde gelişmiş rakip engelleme sistemine sahip olur.

Evie
Farklı özelliklerde sihir yapma yeteneğine sahip olan Evie DPS oranı yüksek bir kadın büyücüdür. Oldukça düşük olan defans değerlerinin yanısıra tek seferde yüksek damage verebilen bu karakter aynı zamanda takım arkadaşlarına büyü gücü sayesinde yardımcı olabilir.

Karok
Dev bir erkek karakter olan Karok, yüksek fiziksel özellikleri sayesinde rakiplerine çeşitli işkencelerde bulunabiliyor 🙂 Boyut ve tür ayırt etmeksizin yakaladığı düşmanı evire çevire döven Karok, Vindictus‘ta savaşların olmazsa olmaz karakterlerinden birisidir.

Vindictus Sistem Gereksinimleri
Minumum
Önerilen
İşletim Sistemi: Windows XP
İşlemci: Single Core 2.4 GHZ
RAM: 512 MB
HDD: 5 GB
Ekran Kartı: GeForce 5600
İşletim Sistemi: Windows XP / Vista / 7
İşlemci: 2.5 GHz Dual Core ve üzeri
RAM: 1024 MB (1GB)
HDD: 6 GB
Ekran Kartı: GeForce 7600+Yorumlar

19 yorum yapıldı
 • osman says:

  sistemim
  ati redeon 3400 hd series
  2 gb ram
  vista servis pack 2
  32 bit
  pentium 5200 2.50 ghz
  oyunu kaldırırmı acaba ?

Yorum Yaz!