Fortnite | Kayıt Ol, İndir, Oyna!

Kuzey Carolina merkezli tecrübeli oyun geliştiricisi Epic Games tarafından Unreal 4 oyun motoru ile geliştirilen ve yayımlanan Fornite yenilikçi özelliklere sahip bir MMOTPS oyunudur. İlk kez 2011 yılında duyurulan ve uzun bir süre adından söz edilmeyen oyun yayına çıktıktan kısa bir süre sonra f2p (ücretsiz) Battle Royale modunu ekleyerek oyun severlerin ilgisini çekmeyi başardı.

Fornite klasik shooter oyunlarından farklı özellik ve dinamiklere sahip. Bu özelliklerin en önemlisi ise oyunda gece-gündüz döngüsünün yani zaman kavramının bulunması. Geceleri ortaya çıkan farklı seviyelerdeki yaratıklar ekibinize dalgalar halinde saldırıyor ve siz bu saldırılardan sağ çıkarak yeni bir güne ulaşmaya çalışıyorsunuz.

Oyunun diğer bir ayırt edici özelliği de bu noktada ortaya çıkıyor. Gece gelen saldırı dalgalarına karşı koyabilmek için savunma kuleleri, kaleler, binalar ve çeşitli tuzaklar hazırlamanız gerekiyor. Bu bina ve kalelerin büyüklük, dayanıklılık gibi özellikleri ile tuzakların zarar verme nitelikleri ise oyun içerisinde sahip olduğunuz puan ile doğru orantılı gelişmekte. Bu yönüyle Minecraft’ı anımsatan Fornite zengin silah ev mühimmat seçeneği ve çılgın karakterleriyle keyifli bir oyun deneyimi sunuyor.

Ekip arkadaşlarınız ile yapay zekaya karşı PvE savaşları yapabildiğiniz oyunda gerçek oyunculara karşı PvP savaşları yapabilir ve Fornite Android versiyonunu indirerek mobil cihazınızdan da oynayabilirsiniz.

Fortnite Sistem Gereksinimleri
Minumum
Önerilen
İlgili HaberlerYorumlar

46 yorum yapıldı
Yorum Yaz!