TESFED Avrupa Espor Federasyonu Üyesi Oldu | Kayıt Ol, İndir, Oyna!
Faaliyet Tarihi:
28.02.2020

Yaklaşık 1 buçuk yıldır kurulması beklenen ve hazırlıkları yapılan Avrupa Espor Federasyonu, Türkiye Espor Federasyonu TESFED’in kurucu üyelerin arasında olduğu 23 ülkenin katılımıyla faaliyete geçti.

Kararın ortaya çıkması Paris ve Lozan’da çalışmaları başlanan birliğin kurulması için planlamalar yapılmıştı. 28 Mayıs 2019 tarihinde ise Türkiye temsilcisi olarak TESFED Başkanı Alper Afşin Özdemir ve Asbaşkan Esat Kahyaoğlu’nun da katılmıştı. Toplantıya Türkiye dışında Almanya, Avusturya, Belçika, Fransa, İngiltere, İsrail, İsviçre ve Rusya temsilcileri de anlaşma için katılım sağlamıştı.

Tüm bu planların ardından kuruluş adına 23 Avrupa ülkesi Brüksel şehrinde bir araya geldi. Dün gerçekleştirilen toplantıda kar amacı gütmeden bir Avrupa Espor Federasyonu kurulması kararlaştırıldı. Bu federasyon Avrupa’da espor faaliyetlerinin desteklenmesi ve espor bilincinin gelişmesi için çalışmalar sürdürmeye başlamaya hazırlanıyor.

Federasyonun kurulumundan sonra başkanlık seçimleri başladı. Tüm ülkelerin oy kullanmasının ardından yapılan seçim sonrası, Almanya Temsilcisi olan Hans Jagnow yeni kurulan Avrupa Espor Federasyonu’nun başkanı olmayı başardı. TESFED Başkanı Afşin Özdemir 22 geçerli oy arasından 19 oy alarak yönetim kurulunda yer almaya hak kazandı. Diğer üyeler ise Rusya’dan Emin Antonyan, Slovakya’dan Karol Cagan ve İsrail’den Ido Brosh oldu.

İlgili Haberler
Toplam Okunma Sayısı : 1.602


Yorumlar

Henüz yorum yapılmadı
Yorum Yaz!