Yerli Oyun Fabric Steam Greenlight’ta | Kayıt Ol, İndir, Oyna!
Yerli Oyun Fabric Steam Greenlight'ta Poster
Yerli Oyun Fabric Steam Greenlight'ta Poster

ODTÜ Teknokent Animasyon Teknolojileri ve Oyun Geliştirme Merkezi faaliyet gösteren ve tamamen yerli yazılımcılardan oluşan Torreng Labs ekibinin PC platformu için geliştirdiği uzay temalı bulmaca oyunu Fabric Steam Greenlight'ta oyun severler tarafından yeşil ışık bekliyor.
Faaliyet Tarihi:
27.11.2015

ODTÜ Teknokent ATOM’da (Animasyon Teknolojileri ve Oyun Geliştirme Merkezi) faaliyet gösteren Torreng Labs ekibi tarafından geliştirilen Fabric, Steam Greenlight’ta oyun severlerin desteğini bekliyor. Şu an sadece PC versiyonu bulunan Fabric bulmaca oyunu olarak tanımlanıyor. Uzayda geçen oyunda 1. şahıs kamera açısından çevrenizi görüyor ve elinizdeki özel silah ile etrafınızdaki küpleri birleştirip ayırabiliyor, hatta uzayı bükebiliyorsunuz. Amacınız ise çıkış kapısına ulaşarak bir sonraki aşamaya geçmek.

Torreng Labs Talebinden Fabric’in Özellikleri:

– Uzayı Eğip Bük: Silahın ile iki küpü seç, ve ortasındaki tüm uzay yok olsun. Böylece tüm bölümü sıkıştırıp dünyanın şeklini değiştirebilirsin.
– Fizik Kurallarına Karşı Gel: İçinde bulunduğun çevreyi değiştirmek çıkışa ulaşmak için yeterli olmayabilir. Yer çekimini ve diğer fizik kurallarını da değiştirmen gerekecek.
– Beyninin Sınırlarını Zorla: Önüne konulan bulmaca bölümün ta kendisi. Yatay veya dikey düzlemde bölümü bük, doğru parçaları birleştir ve çıkışa giden yolu kendin yarat.
– Ve Dahası: Elektrik devreleri, güç bölgeleri, daha fazla sistem hatası…

Türkçe ve İngilizce dil desteğine sahip olacağı belirtilen Fabric’in demo versiyonunu aşağıdaki bağlantıyı kullanarak indirerek oyunu test edebilirsiniz. Tamamen yerli bir ekip tarafından geliştirilen oyuna vereceğiniz oy Steam’de yer almasını sağlayabilirsiniz.

Yerli girişimlere yakılan her yeşil ışığın sadece o girişime değil sektöre ve diğer girişimlere de umut olduğunu hatırlatmak isteriz 🙂

Fabric Demo indir

Toplam Okunma Sayısı : 3.268


Yorumlar

Henüz yorum yapılmadı