Rappelz | Kayıt Ol, İndir, Oyna!

Kore merkezli oyun stüdyosu Gala Lab. tarafından geliştirilen ve Webzen tarafından farklı bölgelerde yayımlanan Rappelz, ücretsiz (free2play) hizmet veren bir MMORPG oyunudur. Üç farklı ırkın savaş içinde olduğu Rappelz‘de bu ırklara ait birçok meslek, pet, skill, zırh, takı ve silah bulunmakta. Eşsiz PvP yapısına sahip Rappelz‘i diğer MMORPG’lerden ayıran en büyük özelliği level yapısı ve satış mağzası.

Experience level (deneyim seviyesi) ve job level (mesleki seviye) olmak üzere iki farklı level sistemi bulunan oyunda; “epx. level” karakterinizin seviye atlamasını, “job level” ise yeni skiller aktif edip mevcut skillerin seviyesini yükseltmenizi sağlar. Bu sayede oyun daha kişiselleştirilebilir hale geldiğinden aynı levele ait 2 oyuncu arasında, yükseltilen skillere bağlı önemli yetenek farklılıkları oluşabilir.

Skill sistemi doğru kullanıldığı taktirde PvP‘de rakiplerinize karşı ezici üstünlük sağlayabilir, exp. seviyeniz düşük olduğu halde ölümcül darbeler vurabilirsiniz. Oyundaki mobları (yaratıklar) keserek her iki seviyeyi de arttırmanız mümkün.

Satış mağazasında (item mall) ise savunmaya yönelik (cloak, ears, helm v.s ) dışında ürün bulunmadığı için, diğer oyunlarda sıkça rastlanan ve özellikle eski oyuncular için oldukça can sıkıcı olan ücretli ürünlerle rakibe karşı sağlanan üstünlük durumu engellenip, oyuncular arasında güç dengesi sağlanmıştır. Yani Rappelz‘e başladığınız gibi yüksek miktarlarda para harcayıp 1-2 gün içerisinde rakiplerinizin korkulu rüyası olma gibi bir şansınız yok.

Oyunda meslek seçimi 10. seviyeden sonra yapılmakta olup, bu seviyeye kadar verilen tüm görevleri eksiksiz yerine getirmeniz gerekmektedir. Her ırk kendine özgü bir şehirde oyuna başlar fakat istediği zaman diğer ırkların bulunduğu ortak haritaya veya zindanlara geçiş yapabilir.

Rappelz‘de bulunan çeşitli kartlar sayesinde ekstra özelliklere sahip olabilirsiniz. Örneğin skill kartlarıyla kullandığınız skill’in maksimum seviyesini aşıp daha yüksek seviyeye çıkartabilir veya pet kartlarıyla oyun içerisindeki yaratıkları evcilleştirip (tame etmek) pet olarak kullanabilirsiniz.

Rappelz Sistem Gereksinimleri
Minumum
Önerilen
İşletim Sistemi: Windows XP
İşlemci: AMD/Intel Single Core 2.0GHz
RAM: 512 MB
HDD: 3.0 GB
Ekran Kartı: 128 MB 3D
DirectX: 9.0c
İşletim Sistemi: Windows XP / Vista
İşlemci: Intel P4 3.0GHZ or AMD Athalon X2 5000+
RAM: 1024 MB ve üzeri
HDD: 4.0 GB ve üzeri
Ekran Kartı: 256 MB 3D
DirectX: 9.0c ve üzeri
Rappelz Promo Kod / Beta Key

İlgili HaberlerYorumlar

20 yorum yapıldı
Yorum Yaz!