gPotato Webzen Tarafından Satın Alındı | Kayıt Ol, İndir, Oyna!
gPotato Webzen Tarafından Satın Alındı Poster
gPotato Webzen Tarafından Satın Alındı Poster

Avrupa'nın en büyük MMO oyun yayıncılarından Gala Networks Europe ve oyun portalı gPotato, Güney kore menşeili oyun geliştiricisi ve yayıncısı Webzen tarafından satın alındı. 15 Şubat tarihinden itibaren gPotato oyunları Webzen çatısı altında yayınlanmaya devam edecek.
Faaliyet Tarihi:
15.02.2013

Gala-Net inc. ve Gala Networks Europe Ltd. Webzen Tarafından Satın Alındı

gPotato’nun hiçbir oyunu kapanmayacak, daha fazla Webzen oyunu Avrupa ve Amerika da oyunseverler ile buluşacak

Avrupa’da ve Amerika’da MMO dünyasının önde gelen yayıncılarından olan Gala-Net inc.’in (dolayısıyla gPotato) Avrupa ve Brezilya ofislerinin son dönemde adından bolca söz ettiren oyun geliştiricisi ve yayıncısı olan Webzen tarafından satın alınacağı açıklandı.

gPotato Webzen Tarafından Satın Alındı Ekran Görüntüsü gPotato Webzen Tarafından Satın Alındı Ekran Görüntüsü

1 Şubat 2013 tarihinde imzalanan ön hisse alım anlaşmasından sonra tam teslim tarihi 15 Şubat 2013 olarak belirlenmiştir. Bu anlaşmadan sonra Gala Networks Avrupa CEO’su Nicolajs Pajot “Bu dönemde ve sonrasında biz Avrupa, Kuzey ve Güney Amerika pazarlarında Webzen markalarının stratejilerini geliştirmek ve devam ettirmek için çalışacağız.” şeklinde açıklama yaptı.

Gala Networks Europe Ltd. & gPotato.eu

Gala Networks Europe Ltd., Avrupa’da ücretsiz online oyunlar sunan önde gelen oyun yayıncılarındandır. Ücretsiz online oyunların www.gPotato.eu sitesi yolu ile dağıtım ve yayınlarını yaparak gPotato markasını Avrupa’da işletir. 2006 yılında Dublin İrlanda’da kurulmuş olup Flyff, Rappelz, Dragonica, Allods Online, Canaan Online, Terra Militaris ve yeni fantastik MMORPG Sevencore gibi büyük bir oyun yelpazesine sahiptir. gPotato.eu portalı 8 milyondan fazla kullanıcısı ile MMORPG oyuncu toplulukları için önemli bir platform teşkil etmektedir. 2013 yılında Age of Wulin adlı dövüş sanatları MMORPG’sinin yayınlanması planlanmaktadır. Şirket hakkında daha fazla bilgiye http://www.gala-net.eu adresinden ulaşabilirsiniz.

WEBZEN Inc. hakkında

2000 yılında Güney Kore’nin başkenti Seoul’da kurulan WEBZEN Inc. (KOSDAQ) MMOG piyasasına öncülük eden şirketler arasındadır ve dünyanın en iyi oyunlarını ve client/sunucularını geliştirmektedir. Webzen, yakın tarihte YMIR Entertainment şirketini satın almıştır. En tanınmış oyunları arasında Metin adlı MMORPG yer almaktadır.

İlgili Haberler
Toplam Okunma Sayısı : 5.314


Yorumlar

Henüz yorum yapılmadı
Yorum Yaz!