Wargaming, SEGA ve Creative Assembly El Sıkıştı | Kayıt Ol, İndir, Oyna!
Faaliyet Tarihi:
15.11.2016

Wargaming’in yeni yayıncı departmanı Wargaming Alliance’tan çıkacak ilk oyunun Total War: ARENA olacağı açıklandı

14.11.2016 — Stratejik bir iş birliği için el sıkışan Wargaming, SEGA ve Creative Assembly, bugün itibariyle Wargaming bünyesinde kurulan yeni yayıncı departman Wargaming Alliance’tan çıkacak ilk oyunun Total War: ARENA olacağını açıkladılar. Wargaming Alliance, üçüncü parti yayıncı ve geliştiricilere oldukça yoğun bir rekabet içeren free-to-play pazarında ihtiyaç duyabilecekleri her türlü desteği sağlamak için kurulmuş bir oluşum. Wargaming Alliance aracılığıyla geliştiriciler ve yayıncılar, aynı zamanda Wargaming’in 100 milyondan fazla kayıtlı kullanıcısı bulunan database’ine oyunlarını sunma fırsatı da elde edecekler.

Total War, SEGA’nın en bilinen ve en başarılı stratejik savaş oyunu olma özelliğini taşımakta. Creative Assembly tarafından geliştirilen Total War: ARENA, oyunun epik savaşlarını free-to-play pazarına taşırken, oyun içerisinde karşılıklı 10’ar kişiden oluşan takımların mücadele edeceği belirtiliyor. Creative Assembly’nin sektör deneyimi ile Wargaming’in free-to-play pazarındaki başarısı, Total War: ARENA’nın Wargaming Alliance için biçilmiş kaftan bir oyun olmasına yol açmakta.

“SEGA oyunlarını daha geniş kitlelere ulaştırmak adına fırsatları daima değerlendiren bir oyun şirketi,” diyen SEGA Europe Başkanı ve Operasyon Direktörü Jurgen Post, sözlerini, “Wargaming ile Total War: ARENA’nın yayınlanması için gerçekleştirdiğimiz bu stratejik iş birliği sayesinde Creative Assembly’nin uzun süredir üzerinde çalıştığı bu benzersiz yapımın değerini ikiye katladığımıza inanıyoruz. SEGA olarak Wargaming gibi free-to-play pazarınn mihenk taşlarından biri olmuş bir şirketle güçlerimizi birleştirmek, Total War: ARENA’nın dünya çapında hak ettiği başarıyı kazanması için çok önemli bir adım oldu,” şeklinde bitirdi.

Creative Assembly Studyoları Başkanı Tim Heaton ise konuyla ilgili düşüncelerini, “Çeyrek asırdan fazladır Total War, özgün oynanışı ve gerçeğe yakınlığı ile strateji oyunları arasında standartları belirleyen bir oyun olmayı başarıyor. Free-to-play pazarı Total War: ARENA için son derece önemli fırsatlar barındıran, kilit bir alan olma özelliğine sahip. Dünyaca ünlü World of Tanks’in yaratıcıları ile bu bağlamda güçlerimizi birleştirdiğimiz için çok heyecanlıyız,” şeklinde belirtti.

Son olarak Wargaming Alliance başkanı Vladimir Makarychev iş birliğiyle ilgili olarak, “Geçtiğimiz yedi yıl boyunca Wargaming, şirket olarak free-to-play oyunlarda bir endüstri lideri olabilmek için çok çaba sarf etti. Bizler Wargaming Alliance olarak güçlerimizi diğer büyük geliştirici ve yayıncılarla birleştirerek, bu sektörde kazandığımız deneyim ve ekspertizi onlarla paylaşma fırsatı bulacağız. Bu doğrultuda Total War: ARENA’yı oyuncularla buluşturmak üzere SEGA ve Creative Assembly ile el sıkışmaktan dolayı büyük heyecan duyuyoruz,” dedi.

Wargaming Alliance, üçüncü parti oyun yapımcısı ve yayıncısı şirketlere Wargaming’in free-to-play pazarındaki deneyimini, milyonlarca sadık oyuncudan oluşan oyuncu topluluğunu ve gerek pazarlama gerek tanıtım anlamındaki etkin çözümlerini sunuyor. Şirketle el sıkışan partnerler, dünyanın dört bir yanındaki uzmanlar aracılığıyla pazarlamadan topluluk yönetimine kadar oyun yayıncılığının her alanında destek alma fırsatını elde ediyorlar. Wargaming Alliance platformu, dünyadaki en kilit pazarlara tamamen lokal ve “pazara özgü” yayıncılık hizmetleri sunmak için yola çıkmış bulunmakta.

İlgili Haberler
Toplam Okunma Sayısı : 2.521


Yorumlar

Henüz yorum yapılmadı
Yorum Yaz!