Riot Games, Hypixel Studios’u Satın Aldı! | Kayıt Ol, İndir, Oyna!
Faaliyet Tarihi:
18.04.2020

Milyonlarca oyuncusu yer alan League of Legends ile tanınan oyun geliştiricisi ve yayıncısı Riot Games, Hypixel Studios’u satın aldığını duyurdu. 2018 yılında Riot Games de dahil olmak üzere bir grup yatırımcı desteğiyle kurulan Hypixel Studios, şu anda rol yapma oyunu olan Hytale‘i geliştiriyor.

Bu satın alma, beta sürümü için 2.5 milyondan fazla kayıt ve fragmanı için YouTube’da milyonlarca görüntüleme toplayan Hytale’in açıklanmasıyla başlayan Hypixel Studios için gerçekleştirilen bir lansmanın ardından geldi. Kasım ayında, Hypixel Studios, Hytale’ın 2021 yılında herkes tarafından oynanabileceğini planladığını açıklamıştı.

Riot Games Başkanı Dylan Jadeja bu satın alma girişiminin ardından şu açıklamada bulundu: “Hypixel Studios’un arkasındaki ekibi birkaç yıldır tanıyoruz ve en başından beri desteklemeyi arzuladığımız türden vizyonerler oldular; oyuncular için çığır açan, tür belirleyici bir deneyim sunmaya kendini adamış tutkulu bir stüdyo. Son 18 ay boyunca, Hypixel Studios’a, dünyanın dört bir yanındaki inanılmaz çeşitlilikte oyunculara ulaşan bir oyun türünü geliştirmeye yönelik vizyonlarına doğru ilerledikleri için tavsiyede bulunduğumuz için şanslıyız. Şimdi, bir sonraki bölüme girmeye hazırlanırken, bu satın alma yoluyla ortaklığımızı bir sonraki seviyeye taşımaktan mutluluk duyuyoruz. Hypixel Studios’un gelişim süreci boyunca yolculuklarını desteklemeyi, büyümelerine yardımcı olmayı ve onlardan öğrenmeyi dört gözle bekliyoruz.”

Bu atılım ile birlikte Riot Games’in yeni oyunu Valorant‘ın şirketin son oyunu olmayacağının sinyalleri verilmiş oldu.

Kaynak: Hubogi

İlgili Haberler
Toplam Okunma Sayısı : 4.758


Yorumlar

Henüz yorum yapılmadı
Yorum Yaz!