Riot Games Espor Sahnesi Açıldı! | Kayıt Ol, İndir, Oyna!
Riot Games Espor Sahnesi Açıldı! Poster
Riot Games Espor Sahnesi Açıldı! Poster

Türkiye'nin ilk, Avrupa'nın ise en büyük 5. espor sahnesi olan Riot Games Espor Sahnesi Ataşehir'de açıldı! Yerli ve uluslararası espor organizasyonları için büyük önem taşıyan etkinlik alanının açılışında TBMM başkanı Binali Yıldırım ve çok sayıda katılımcı yer aldı.
Faaliyet Tarihi:
20.01.2019

MOBA oyunu League of Legends ile tüm dünyada milyonlarca oyuncuya ulaşarak önemli başarılara imza atan Riot Games, her sene düzenlemiş olduğu espor organizasyonlarıyla da adından en çok söz ettiren oyun şirketlerinin başında geliyor. Türkiye operasyonlarına oldukça önem veren şirket yeni girişimi olan E-Spor Sahnesi ile oyun severlere verdiği değeri bir kez daha gösterdi.

Türkiye Büyük Millet Meclisi (TBMM) Başkanı Binali Yıldırım’ın da katıldığı; Riot Games E-Spor Sahnesi Avrupa’nın en büyük 5. Türkiye’nin ise ilk E-spor Sahnesi olma özelliğini taşıyor. Hem yerel hem de uluslar arası organizasyonların gerçekleştirilebilmesi için profesyonel altyapıya sahip bir alan olması açısından oldukça önem taşıyan espor sahnesi, kulüplerin antrenman ve hazırlık maçları yapabilmesi için de kullanılabilecek.

Riot Games Türkiye Ülke Müdürü Bora Koçyiğit: “6 Yılda Espora Toplam 100 Milyon TL Yatırım”

Türkiye Espor sektörünün büyümesini hızla sürdürdüğünü ifade eden Koçyiğit, “Espor Sahnesi yatırımının, sadece Riot Games açısından değil, günümüzün ve geleceğin en popüler alanlarından gösterilen espor sektöründe Türkiye’nin oynadığı rol açısından da çok önemli olduğunu düşünüyoruz. Türkiye’nin genç potansiyeli tüm dünyanın özendiği bir özelliğimiz. Bu özelliğimiz bize tüm spor branşlarında olduğu gibi, teknoloji ve sporun iç içe olduğu Espor’da da harika fırsatlar sunacaktır.

Riot Games Türkiye olarak, espor sahnesi ile birlikte ülkemize son 6 yılda toplam 100 milyon TL’lik yatırım yaparak, espor potansiyelimizin ortaya çıkması adına büyük bir adım attık. Türkiye’de ilk defa profesyonel bir espor liginin fitilini ateşleyerek başladığımız bu yolculukta, bugün dünyanın en büyük espor merkezlerinden birinin kapılarını aralıyoruz. Riot Games Türkiye olarak en büyük hedefimiz, ülkemizde espor kültürünün yerleşmesini sağlayarak uluslararası sahnelerde ülkemizin bayrağını gururla dalgalandırmak” açıklamasında bulundu.

Ataşehir Barbaros Mahellesi’nde yer alan Riot Games espor sahnesinin konumuna buradan ulaşabilirsiniz.

İlgili Haberler
Toplam Okunma Sayısı : 2.519


Yorumlar

Henüz yorum yapılmadı
Yorum Yaz!