TERA Online Free2Play Oluyor! | Kayıt Ol, İndir, Oyna!
TERA Online Free2Play Oluyor! Poster
TERA Online Free2Play Oluyor! Poster

Gameforge'un sevilen oyunu TERA, Avrupa'da abonelik modelinden free2play modele geçiş yapma kararı aldı. Şubat ayından itibaren ücretsiz hizmet vermeyi hedefleyen TERA Online'da Free User ve Veteran olmak üzere 2 farklı hesap seçeneği bulunacak.
Faaliyet Tarihi:
01.02.2013

Aksiyon Odaklı Fantezi MMO’su TERA, Şubat 2013’te Ücretsiz Modele Dönüyor

Karlsruhe, 09.01.2013 – Çevrimiçi oyunlar alanında dünya çapında en büyük şirketlerden olan Gameforge AG‘nin bugün açıkladığı üzere sevilen fantezi MMO’su TERA Şubat 2013’te abonelik modelinden Free-to-play modeline geçiş yapacak. Aralık ayında oyunun Koreli geliştirici şirketi Bluehole Studio, bu adımın gerçekleşeceğini açıklamıştı. Şimdiyse Gameforge yayıncı şirket olarak oyunun Avrupa versiyonunda da böyle bir değişikliğe gidileceğini duyurdu.

TERA‘nın tüm oyun içeriklerini ücretsiz olarak hayranlarının hizmetine sunacak olmamız bizi çok sevindiriyor. Bu oyunu merak eden herkese oyun kalitesini görme fırsatı vereceğimiz için de ayrıca mutluyuz.” diyor TERA‘nın Ürün Müdürü Eva Schmitt.

TERA Free2Play Oluyor

TERA‘nın Free-to-play modeli Free User ve Veteran User olmak üzere iki temel hesap türüne sahip olacak.
Free User ücretsiz olarak maceraya atılabilir ve TERA‘nın tüm oyun içeriğine erişim sağlayabilir. Bunlara ırklar, sınıflar, merciler, ekipmanlar, oyuncuya karşı oyuncu içerikleri ve aynı zamanda yeni siyasi sistem gibi benzersiz özellikler de dahildir. Sınırlandırmalar Free User için karakter yeri sayısı veya kullanılabilir banka kasası gibi sadece işlevleri sınırlı seçenekler şeklinde bulunur.

TERA‘yı ücret karşılığı edinen oyuncular Veteran User olarak sınıflandırılır ve değişiklik tarihinde abonelik devam etsin etmesin ücretsiz olarak oyunun tüm işlevlerine erişim sağlayabilir. Veteran User, sekiz karakter boşluğu, tüm banka kasaları ve özel, oyuniçi unvanları sayesinde Arborea Dünyası’nda Free User karşı daha fazla konfora sahip olurlar.

TERA Club & yeni içerik

Her iki hesap türünün de TERA Club’e üye olma imkanı bulunur, bu şu anki aboneliğe eşdeğerdir. Aboneliği devam eden oyuncularsa doğrudan club üyeliğini alır. İki hesap türünün üyelerini ayrıca mercilerde daha kısa soğuma süreleri, yüksek deneyim puanları veya destansı binekler kazanma şansı gibi daha yüksek bir oyun konforu bekler.
TERA‘nın Free-to-play sürümünün başlangıcında oyuncular ayrıca yepyeni bir zindan ve 3’e karşı 3 dövüşlerin gerçekleştiği bir Arena daha bulacak.

TERA hakkında

TERA bazı noktalarda türdeşlerinden ayrılan klasik bir fantezi MMO’sudur. True-Action-Combat adındaki zorlu savaş sistemi türünün ilki. Aksiyon oyunlarındaki komutlar gibi bir oyuncu saldırı ve büyülerini bir tuşa basarak değil, etkin şekilde gerçekleştirir. Bu rakibe karşı konumu da belirler: Rakipler nişan çaprazıyla hedefe alınır. 2012 yazında gerçekleşen yayınından önce dahi TERA oyuncular ve basın tarafından özellikle ayrıntılı grafiği ve yeni siyasi sistemi gibi çok sayıdaki yenilikçi yöntemiyle sıkça övgüyle anıldı.

İlgili Haberler
Toplam Okunma Sayısı : 12.564


Yorumlar

4 yorum yapıldı