StarCraft 2 | Kayıt Ol, İndir, Oyna!

Dünyanın en büyük oyun şirketlerinden biri olarak gösterilen Blizzard’ın geliştirdiği, tüm dünyada milyonlarca oyuncusu bulunan gerçek zamanlı strateji oyunu (RTS) StarCraft 2, Blizzard’ın alt şirketi Battle.net üzerinden yayımlanıyor. İlk olarak P2P modelde hizmet veren StarCraft 2 bir süre sonra free2play’e dönerek ücretsiz hizmet vermeye başladı. 1998 yılında piyasaya çıkan StarCraft’ın ana hikayesine bağlı kalınarak geliştirilmiş versiyonu olan StarCraft 2 hem campaing hem de gerçek oyuncularla online olarak oynanabiliyor.

Terran (insanlar), Zerg (yaratıklar) ve Protoss (kadim savaşçılar) olmak üzere benzersiz yeteneklere ve koloni özelliklerine sahip 3 farklı ırk seçeneğinin yer aldığı oyunda uzay ve bilim kurgu temasının ustaca işlendiği çok sayıda harita/ortam bulunuyor. Kristal ve petrol olmak üzere 2 ana kaynağı toplayarak birim ve binalar inşa ettiğiniz StarCraft 2‘de, inşa ettiğiniz binalar ile birlikte özel geliştirmeler yapabiliyor ve hem askeri birimlerinizin hem de binalarınızın ek özellikler kazanmasını sağlayabiliyorsunuz.

Sinematik tadında introlarıyla hikayeye daha fazla dahil olmanızı sağlayan StarCraft 2 ses ve grafikleriyle de oyuna adapte olmanızı kolaylaştırıyor. Her ırkın kendine has üstünlük ve zaaflarının yer alması sayesinde dengeli bir ırk sistemine sahip olması her ırkı özel kılmakta. Yaratıklar bulundukları alana adeta kök salarak yıkılması zor koloniler kurabilirken, insanlar yıkıcı hava ve kara birlikleriyle rakiplerine ağır hasarlar verebiliyor. Özel güçlere sahip olan kadim savaşçılar ise psiyonik teknolojileri sayesinden uzaktan ve kalıcı hasar verme gibi özelliklere sahip.

İster bilgisayara karşı isterseniz gerçek oyuncular ile bire bir ve gurup halinde oynayabileceğiniz StarCraft 2, strateji ve bilim-kurgu temalı oyunları sevenlerin vaz geçemeyeceği türden bir oyun.

StarCraft 2 Sistem Gereksinimleri
Minumum
Önerilen
İlgili HaberlerYorumlar

Henüz yorum yapılmadı
Yorum Yaz!